• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Arada bir böyle haberler yapmalı… (Hicret-Der Haber)

Uzun zamandır çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü faaliyete geçemeyen kalorifer tesisatımız, 31.01.2011 Pazartesi akşamı saat 24.00 sularında ısınmaya ve ısıtmaya başladı.

Proje onaylandıydı – onaylanmadıydı, bir anormallik vardı veyahut yoktu, derken projenin onaylandığı bilgisi 1 hafta önce derneğimize ulaşmıştı.  

İlgili şirketin doğal gaz açma kolunu  (Hemen giriş kapısının üstündeki basit bir vanadır kendisi)  aşağıya indirmek gibi bir büyük sorumluluğunun olduğu öğrenilince kendilerinden randövü alındı.  

Uzun uğraş ve gayretler ve tabii siyaseten “biz bu kolu indiririz abi” korkutmalarımızda sonuç vermeyince mecburen onların güzel insaflarına kendimizi teslim ettik. (Belki 63 TL nin de etkisi olmuş olabilir) 

Tam ümidimizi yitirmiş ve meseleyi artık unutmuştuk ki, vananın indirildiği bilgisi bize ulaştı. Şakamıdır ciddimidir bilemediğimizden tam sevinemedik. Vananın açıldığına şahit olan kardeşlerimizin iyice duygusallaşması ve buna bağlı olarak dolan gözleri haberin doğru olduğunun en güzel kanıtıydı. 

Hiç vakit kaybetmeyelim, hemen ısınalım temennileriyle basit zannettiğimiz kombi ayarlarını yapmaya başladık. Fakat Olmadı… Telefonla kombi uzmanlarını aradık. O da olmadı. Vakit geçmiş artık. Hayallerimiz yine tam kı rı lı yor du  ki bu defa bir mucize gerçekleşti. Yetkili servis bizi aradı. Mucizeye sevinmeyi bırakıp hemen ustaya adres verdik. Saat 21.30 suları… 

Usta geldi. Çalışmaya başladı. “Bütün vanaları kapatın, şimdi açın, tekrar kapatın. Bazılarını açın, açtıklarınızı kapatın kapattıklarınızı açın, bidon getirin, leğen getirin, demlik getirin, hava alın, su verin” gibi ustamızın nazik emirlerini tam anlamıyla yerine getirdiysek bile. OLMADI !

Maşaallah Ustamız gayretliydi. Bütün teçhizat yanında veya arabasında idi. Sonunda Kombide bir arızanın olduğu tespit edildi. Teker teker bütün iç mekanizmaları gözden geçirildi. Nihayet arıza tespit edilmişti.

Çalışacak mıydı? Bu defa tamam mıydı? Artık bitmiş miydi?

Usta yavaşça kombiye yaklaştı. Belki 2394 kere bastığı o düğmeye tekrar bastı. Orda bulunan arkadaşlarımızın bütün dikkatleri yarım bir ümitle, donuk bakışlarla, kombiye yoğunlaşmıştı. Kombi her zaman çıkarttığı o gıcık sinyal seslerinin ardından bir an duraklamıştı. Bu defa farklı bir sesler geliyor gibiydi. Dikkatler iyice yoğunlaştı. Herkes bu farklılığın nedenini anlamaya çalışıyordu. Birden bir büyük mucize gerçekleşti. Kombinin çakmağı çakmaya başlamıştı ve ateş görünmüştü.  

KOMBİ ÇALIŞMIŞTI… Herkesin yüzü aynı anda ve aynı derecede gülmeye başlamıştı. Herkes hemen yanı başındaki arkadaşına bu müjdeyi vermeye başladı. Saat gecenin 24.00 suları…

Neticede şirketimizin tesisat borularını ters bağladığını öğrenmemiz bizleri çok sarsmamıştı. Çünkü peteklerimiz ısınmıştı. Allaha Hamd olsun.  Başkanımız sayın Mehmet HATİPOĞLU Kırmızı kurdelayı kesti ve 24.30 sularında yaptığı açılış konuşmasını “Aslında bizler sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı açılışı yapmak üzere çağıracaktık. Fakat açılışın geç saatlere denk gelmesi buna olanak vermedi. Bu nedenle dernek üyelerimizden özür diliyoruz. Kalorifer tesisatımız vatana millete hayırlı olsun” diyerek bitirdi. Saat 24.33 suları… 

Her halükarda Allaha Hamd olsun. 

 

 291 kez okundu

Yorumlar

     05/02/2011 18:30

her mücadelenin sonunda bir zafer vardır. ((:
Alim KÖSE

     05/02/2011 18:23

her mücadelenin sonunda bir zafer vardır. ((:
Alim KÖSE

tşk     01/02/2011 16:04

tşk ederiz başkanım. bayburtta doğal gaz açtırmak 1970lerde almanyaya gitmek için kuyruğa girmeye benziyor. yinede çok şükür
Misafir - serkan

NİHAYET     01/02/2011 15:56

artık üstümüze battaniye alarak, Ufonun etranında dört dönerek, ellerimizi oğuşturarak hatta kaşkul, bere ve eldiven takarak ders dinleme zamanı bitti öyle mi? Artık bizimde nano teknoloji ısıtma sistemimiz var öyle mi? emeği geçenlerden Allah razı olsun. bu arada pamuk eller cebe.. doğalgazın parasını valilik ödeyecek değil ya... NOT -1:ZEVKİN VERESİYESİ OLMAZ. NOT-2: böyle habere böyle yorum yapılır..
Misafir - Serdar KÖSE

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam20
Toplam Ziyaret138307
Hava Durumu
Saat