• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Necmettin Erbakan'ın vefat haberini alan sevenleri hastaneye koştu. Erbakan'ın yakın çalışma arkadaşları ve onu tanıyanlar Milli Görüş liderini şöyle anlattılar...

Recai Kutan: Salı günü Fatih Camii'nden kaldırılacak. Erbakan Hocamızın bir özelliğidir İslam aleminin gidişatı. Seçim üzerine tabiki konuştu. vefat ettiğinde çocukları yanındaydı. Ankara resmi tören olamayacak şimdilik. Ancak program henüz belirli de değil.

Abdullatif Şener: Türk siyasi hayatını ne önemli isimlerinden biri olan Sayın Hocamız hakkın rahmetine kavuştu. Bütün yakınlarının ve sevenlerinin başı sağolsu.Türkiyede hep güzel şeyler olsun istedi. Ülkemizin hep iyiye ve güzele gitmesi için çalıştı. Siyasi hayata kendisinin genel başkan olduğu refah partisinde başladım. Gönlümüz kendisiyle birlikte olacaktır. Hastanede büyük izdiham yaşanıyor. Taziyeler Saadet Partisi Genel Merkezi'ne taşınacak. Son zamanlarda devamlı görüştük. En son görüşmemizde Türkiye'de güçlü bir çıkışın sağlanması için birlikte çalışılması gerektiğini belirtmişti.

Daha sonra yollarımızın ayrılmasında herhangi bir kırgınlığı olmamıştır. Hep olumlu olmuştur. İttifak meselesi son görüşmemizdi. Kendisinin isteğini yerine getireceğiz.

Yasin Hatipoğlu: Dünya liderini kaybettik. Kimileri benim bu sözlerimi yoruma tabi tutabilirler. Sadece ezilmişleri, inanmış olan insanları duyfu dinledi korudu. Şimdi kaybettik. Bütün milletimiz bütün islam alemi büyük bir insanı kaybetti. Türkiye büyük bir ülkeydi. Çıkarcılar ucundan kırptılar. Bu yüzden Hoca yeniden 'Büyük Türkiye' dedi. Yeniden bir dünya düzeni diyordu. Bir birinin sınırlarına, ianançlarına, saygı gösteren bir liderdi. NATO ile Birleşmiş Milletlerle olmaz diyordu. Afrikada meydana gelen olaylar kendisini çok üzmüştü.

Yakın arkadaşı Oğuzhan Asiltürk
de doktorların kendisine çalışmasını yasakladığı halde siyasete asla ara vermediğini belirtti.

Erbakan'ın 45 yıl birlikte çalıştığı Yasin Hatipoğlu'nun çok duygulu olduğu gözlemlendi. Hatipoğlu Erbakan'ın kaybının hem Türkiye'nin hem de dünya kaybı olduğunu anlattı. Ayrıca son dönemde Afrika ve Ortadoğu'da çıkan isyanların onu çok üzdüğünü ifade etti.

Hatipoğlu ayrıca Saadet Partisi'nde yaşanan son dönemdeki ayrılıkların da Erbakan'ı çok üzdüğünü söyleyerek, "Ancak bu onun manevi kişiliğini hiç etkilemedi" dedi.

ILICAK: HAKSIZLIKLARA UĞRADI

Gazeteci Nazlı Ilıcak da üzgün olduğunu ve Erbakan'ı sevdiğini dile getirdi. Ilıcak, "Zaman zaman haksızlıklara uğradı. Ancak yetiştirdiği kadrolar bugün iktidara geldi" dedi.

Ilıcak Erbakan'ın kadınları da siyasete kattığını belirtti. Bunun önemini belirten Ilıcak, Erdoğan'ın kadının dünyalaşmasına yardım ettiğini açıkladı.

ÇEKİRGE: TÜRKİYE'Yİ İYİ BİLİRDİ

Fatih Çekirge de Necmettin Erbakan'ın siyasete gülümseme ve hicvi getirdiğini belirtti. Ayrıca uçakla yaptıkları gezilerde üstünden geçtikleri her gölü ve barajı bilecek kadar ülkeyi tanıdığını söyledi. Çekirge ayrıca Erbakan, Süleyman Demirel ve Turgut Özal'ın Türkiye'nin altyapısını kurduğunu ifade etti.

KÜÇÜKKAYA: ETKİLİ BİR İSİMDİ

İsmail Küçükkaya Erbakan'ın hitabetinin kimsede olmayacak kadar renkli olduğunu söyledi. Milli Görüşteki Milli kelimesini de Erbakan önemserdi" diyen Küçükkaya sözlerini şöyle sürdürdü; "Bir dönemi tanımlamadaki Demirel, Ecevit, Türkeş ve Erbakan isimlerinden, hatta bu dörtlünün en etkili isimlerindendi.

AKYOL: İSLAMCILIĞI PARLAMENTER SİSTEME SOKTU

Taha Akyol da Erbakan için şunları söyledi; "Parlamenter sistem ve teknolojinin insanla birleşmesini sağladı. İslamcılığın ekonomi ve modern teknoloji ayrıca İslamcılığın parlamenter sistem ile birlikte olmasını sağladı."

SARIKAYA: MİLLİ BİR MUHAFAZAKARDI

2 ay önce Erbakan ile görüşen Muharrem Sarıkaya da Erbakan ile yaptığı son konuşmada 1970'lerdeki Necmettin Erbakan'ı karşısında gördüğünü açıkladı. Sarıkaya Erbakan'ı milli bir muhafazakar olarak açıkladı.

Erbakan ayrıca kendisinin yerine yeni isimlerin düşünüldüğünde ise, "Onlar daha çocuk. Bizim planlarımızı yiyorlar. Yakında bana gelip, ne yapacaklarını soracaklar" demiş.

Sarıkaya ayrıca Erbakan'ın siyasete devam etmediğini ancak halkın kendisini istediğini ifade ettiğini anlattı.

Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce de "siyasetin renkli simalarından biriydi. Siyasette uzun yıllar bulunarak millete hizmet etmiştir. Davayı hizmet olarak gören ender siyasetçilerden biriydi. Ben merhuma Allah'tan rahmet diliyorum." dedi.

SP İstanbul İl Başkanlığı'nda hüzün hakim

SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın ölüm haberi ile birlikte İstanbul il başkanlığına hüzün çöktü.

Cevizlibağ'da bulunan İstanbul il teşkilatında bir araya gelen partililerin gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi. Televizyondan Milli Görüş'ün lideri Erbakan için okunan Kur'an-ı Kerim dinleyen partililerin oldukça üzgün oldukları gözlendi.

İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Milli Görüş'ün 42 yıllık liderini kaybettik. Çok üzgünüz. Kendi içlerinden çıkanlar lider oldu ancak o bir türlü anlaşılamadı." diye konuştu.

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Malkoç: Büyük üzüntü içindeyiz

Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkan Yardımcısı Şeref Malkoç, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın vefatından derin üzüntü duyduklarını söyledi.

Malkoç, seçimler öncesinde partisinin Kocaeli teşkilatı ile Antik Kapı Restoran'da sabah kahvaltısında bir araya geldi. Malkoç, seçimlerle ilgili partililere bilgi vermesinden sonra kahvaltı masasına geçti. Bu esnada gelen telefondan sonra Malkoç'u derin bir sessizlik kapladı. Vefat haberinin bildirilmesinden sonra partililer, topluca, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ruhuna Fatiha okudu. 'Erbakan'ın, vefat etmesinden dolayı büyük üzüntü yaşayan HAS Partililer, gözyaşlarını tutamadı. Ağlayan partililer, birbirlerine sarılarak baş sağlığı diledi.

HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Malkoç, üzüntüsünü şu sözlerle dile getirdi: "Milletimizin başı sağ olsun. Erbakan Hoca'nın Türkiye'nin ve İslam dünyasının yönünü değiştiren bir insandı. Allah rahmet eylesin." Malkoç, vefat haberi üzerine hemen Ankara'ya döneceklerini ifade etti.

HAS Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Mehmet Batuk ise "Her faninin sonu olduğu gibi Erbakan Hocanın da sonu gelmiştir. Kendisine rahmet diliyoruz. Tarih kendisini layık olduğu şekli ile anacaktır. Biz Türkiye'nin yaşadığı değişimin, temel dinamiğinin onun yaptığı siyasal çalışmalar olduğu kanaatindeyiz. Kendisine rahmet diliyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından üzüntü içerisinde restoran dışına çıkan partililer, birbirine sarılarak, baş sağlığı diledi.

HABER7-NTV-CİHAN227 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret139872
Hava Durumu
Saat