• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Siyonist katiller dün akşam Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’ta bir aracı bombaladı. Saldırıda Hamas’ın askeri kanadı Kassam’ın ikisi kardeş 3 cephe komutanı şehit oldu.

Gazze'ye karşı saldırılarını sürdüren ve bu saldırılarda yeni cinayetlere imza atan Siyonist işgal ordusuna bağlı savaş uçaklarının dün akşam (1 Nisan Cuma) Gazze'nin güneyinde bulunan Han Yunus şehrinin kuzeyindeki El-Matahin bölgesinde seyir halinde sivil bir aracı bombalaması sonucu Kassam'ın cephe komutanlarından üçü şehit olurken bir kişi de yaralandı. 

Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri Kassam komutanlarından şehit olanların İsmail Ali Lebed ile kardeşi Abdullah Lebed ve Muhammed Ed-Daye olduğunu ifade etti.

Gazze'ye karşı saldırılarını artıran işgal ordusu son on gün içinde 14 kişinin şehit olmasına ve 45 kişinin de yaralanmasına neden oldu.

Kassam: "İşgal Rejimi Son Saldırılarının Bedelini Ağır Ödeyecek"

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, işgal ordusunun son saldırılarda şehit ettiği üç komutanın faturasını ağır ödeyeceğini belirterek yapılan saldırının tehlikeli bir gelişme olduğunu ifade etti.  

Kassam sözcüsü Ebu Ubeyde dün akşamki cinayetle ilgili olarak yaptığı açıklamada, yapılan cinayetin planlı olduğunu ve işgalcinin bunun faturasını ağır bir şekilde ödeyeceğini söyledi.

Siyonist işgal yönetiminin şehit edilen komutanların Siyonist askerleri kaçırmak için eylem yapma hazırlığında olduklarından dolayı vuruldukları iddiasına da değinen Ebu Ubeyde, işgal yönetiminin her zaman cinayetlerine bahane bulduğuna dikkat çekerek, Kassam'ın bu tür iddialara cevap verecek durumda olmadığını ifade etti.

İşgal uçaklarının dün akşam Gazze'nin güneyindeki Salahuddin Caddesi'nde seyir halindeki bir araca saldırması sonucu Kassam'ın üç komutanı şehit olmuş, bir kişi de yaralanmıştı.

Burhum: "Direniş Liderlerinin Katledilmesi Planlı Bir Terör Eylemidir"

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum, işgal ordusunun Kassam'ın cephe komutanlarından üçünü şehit etmesinin bir devlet terörü olduğunu ifade etti.  

Burhum, konuya ilişkin bugün yazılı bir açıklama yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan açıklamada Burhum şunları söyledi: "İşgal ordusunun Gazze'de bir araca saldırıp içindekileri katletmesi kasıtlı bir cinayettir. Bu, terör devletinin Filistin halkına karşı sürdürdüğü cinayetlerin yeni bir halkasından başka bir şey değildir."

Burhum, terör yönetiminin Kassam liderlerinin Siyonist askerleri esir almayı planladıklarıyla ilgili açıklamasının da gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

Hamas sözcüsü sözlerini şöyle sürdürdü: "Uluslararası adaletin olmayışı, işgalciyi bu tür cinayetlerden vazgeçirecek kararların olmayışı ve bu camianın işgalciyi işlediği cinayetlerden ötürü cezalandırmaması, işgal yönetimine bağlı aygıtların Filistinlilere karşı daha fazla cinayet işlemesine ve daha faza Filistin kanını akıtmasına zemin hazırlıyor."

Bu saldırının ardından yükselecek tansiyondan sadece işgalcinin sorumlu olacağını belirten Burhum, Arap ve İslam ülkelerinden cinayetlerine son vermesi için işgal yönetimine etkin bir şekilde baskı yapmalarını istedi.

Nasır Salahuddin: "Siyonistler, Akıttıkları Filistin Kanının Bedelini Ödeyecek"

Filistin Halk Direniş Komiteleri'nin askeri kanadı Nasır Salahuddin Tugayları, işgal ordusunun alçak cinayetlere yeniden başlayarak savaş cephesini daha da genişletmek istediğine dikkat çekerek, işgal ordusunun üç Kassam komutanını şehit etmesinin gayrımeşru bu rejimin Filistin kanını akıtma niyetinden başka bir şey ifade etmediğini belirtti.  

Kassam komutanlarının işgal güçleri tarafından şehit edilmesi üzerine bugün bir bildiri yayınlayan Nasır Salahuddin Tugayları şunları söyledi: "Bu cinayet işgal liderlerinin açıklamalarıyla paralellik arzediyor. Siyonist liderler işgal ordusunu açıkça cinayet işlemeye davet etmiş, işgal ordusu da bu talimatlar doğrultusunda hareket etmiştir. Bu cinayet işgalcinin terör, cinayet ve katliam mantığını gösteriyor. Filistin çıkarlarını korumak için Filistinli gruplarının aldıkları ateşkes kararına rağmen işgalcinin bu saldırıyı yapması onun aşağılık yüzünü gösteriyor. İşgalci, ateş ve baruttan başka bir dilden anlamıyor."

İşgal ordusunu tehdit eden Nasır Salahuddin daha sonra şöyle dedi: "Filistinli gruplar aldıkları ateşkes kararını bozarsa, o zaman bizim bu cinayetlere vereceğimiz cevabın cinayetin hacminde olacağı konusunda kimsenin kuşkusu olmasın. Filistin kanı değerlidir ve bunun faturası da ağır olacaktır. İşgalcinin yükselen Filistin öfkesinden korkması gerekir."398 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret168675
Hava Durumu
Saat