• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Dışişleri eski Bakanı AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, Batı’nın sözkonusu İslam ülkeleri olunca çifte standart sergilediğini ifade ederek, “Libya gibi İsrail’i de bombalayabilirler mi?” diye sordu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Endonezya'ya giden heyette bulunan Dışişleri eski Bakanı AK Parti Düzce Milletvekili Yaşar Yakış, burada gazetemiz Ankara Temsilcisi ve yazarı Yener Dönmez'e önemli açıklamalarda bulundu. Yakış, Batı'nın sözkonusu İslam ülkeleri olunca çifte standart sergilediğini ifade ederek, "Libya gibi İsrail'i de bombalayabilirler mi?" diye sordu.

İSLAM BARIŞ GÜCÜ BATI'YI RAHATSIZ EDİYOR

Endonezya ve Türkiye Cumhurbaşkanlarının görüşmelerinde gündeme gelen İslam Barış Gücü'nün kurulması fikrinin Batı'yı son derece rahatsız ettiğini belirten Yakış, "İslam Barış Gücü'nün kurulması 1969 yılında da konuşulmuştu. İslam Barış Gücü, İslam dünyası için çok önemli. Ancak Batılılar her defasında engel oluyorlar. İslam Barış Gücü'nün kurulacak olmasından çok rahatsız oluyorlar ve engel oluyorlar" dedi.

ARABİSTAN'I ETKİLİYORLAR

Suudi Arabistan'ın İKÖ'de çok etkisi olduğunu ifade eden Yakış, "İKÖ sekretaryası Cidde'de. Kudüs işgalden kurtarılana kadar Suudi Arabistan'da kalacak diye bir durum söz konusu. İKÖ'nün yükünü büyük oranda Suudi Arabistan taşıyor. O yüzden ABD ve Batı, Suudi Arabistan'ı etkisi altına alıyor" diye konuştu.

"BOMBA" YAĞDIRABİLİRLER MİYDİ?

Yakış, İKÖ'de Suudi Arabistan ikna edilmeden İslam Barış Gücü'nün kurulmasının zor olacağını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Ortadoğu'da İKÖ üyesi bazı ülkeleri Batı'nın vesayetinden kurtarmak lazım. Batı vesayetinden kurtulmadan bu iş olmaz. BM Libya için almış olduğu kararları İsrail için almış olsaydı o kararlar uygulanır mıydı? İsrail'e bomba yağdırabilirler miydi? İsrail Gazze'ye bomba yağdırdığında BM kararlar alıp uygulayabildi mi? Gazze olaylarından dolayı orayı bombalayan İsrail'i bombalayabildiler mi, Libya'yı bombaladıkları gibi? Fransa o zaman neredeydi? Batı o zaman neredeydi? Batı tam bir çifte standart uyguladı. O yüzden İslam Barış Gücü'nü asla istemezler. Kurulacak bir İslam Barış Gücü'nün başına Türklerin geçeceğini düşünürler. İslam Barış Gücü'nü istemezler. Hele birde başına Viyana'yı kuşatan Türkleri hiç istemezler. Boğazlar faktörünü hesap ederler. İstanbul'u elinde bulunduran ülke dünya imparatorluğudur. Napolyon demiştir ki, 'Eğer dünyada tek bir devlet olsaydı şüphesiz o devletin merkezi İstanbul olurdu.' O yüzden Batılılar İslam Barış Gücü'nün kurulmaması için gayret gösterirler. İslam Barış Gücü kurulduğu vakit başına Türkiye geçecektir. Batılılar bundan çok korkuyorlar, çok rahatsız oluyorlar."

YENER DÖNMEZ / YENİ AKİT298 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret168675
Hava Durumu
Saat