• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İsrail zindanlarında tutsak bulunan Hamas milletvekili Hasan Yusuf, İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni'nin öldürülmesini şiddetle kınadı.

Hamas milletvekili Hasan Yusuf; dinin, adetlerin, ahlakın ve insanlığın dışına çıkan sapkın bir grubun İtalyan aktivist Vittorio Arrigoni'yi öldürmesini şiddetle kınayarak bu iğrenç cinayetin kesinlikle kabul edilebilir hiç bir gerekçesinin olamayacağını söyledi.

Şeyh Yusuf, cinayetle ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Bu cinayette sapkın grup ile işgalcinin koyduğu ablukayı kaldırmak üzere Filistin halkına destek verenleri bundan vazgeçirmek isteyen Siyonist işgalcinin çıkarları kesişmiştir."


Vittorio Arrigoni

Milletvekili Hasan Yusuf, Gazze'deki Filistin Hükümeti'nden her türlü değerden yoksun bu azınlık grubun peşini bırakmamasını ve suçluları yakalayarak adalete teslim etmesini istedi.

Yusuf, dünyanın onurlu insanlarını ve Filistin halkına destek veren aktivistleri, Arap halklarını ve İslam ümmetini Filistin halkına desteği artırarak Siyonist işgalcinin parmağının olduğu açıkça görülen bu menfur cinayete karşı en güzel cevabı vermeye çağırdı.

En-Nakab Sahra Hapishanesi'nde esir tutulan Şeyh Yusuf, Filistin halkının da diğer halklar gibi özgürlüğüne kavuşması için abluka ve işgal sona erene kadar aynı yoldan yürümek gerektiğinin altını çizdi.

Hamas'ın önde gelen liderlerinden milletvekili Şeyh Hasan Yusuf, 25 Eylül 2005 tarihinden beri Siyonist işgal zindanlarında tutuluyor.411 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret168732
Hava Durumu
Saat