• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Dünya Çocukları Savunma Hareketi raporu yayınlandı. Rapora göre, terör devleti İsrail’in 2010 yılında 1000’den fazla Filistinli çocuğu tutukladığı, cezaevlerine konulan çocukların yüzde 90’ına işkence yaptığı belirtildi.

İşgal devleti İsrail, Filistinli çocuklara işkence yapmaya devam ediyor. Dünya Çocukları Savunma Hareketi Filistin Şubesi tarafından yayınlanan rapora göre, Filistinli çocuklara karşı baskı ve tutuklamalar sürüyor. Raporda ayrıca, hukuksuz bir şekilde tutuklanan çocukların yüzde 90'ının işkence gördüğü belirtiliyor.

226 ÇOCUK HALEN KAFESTE

İnsan hakları aktivistlerinin Dünya Çocukları Savunma Hareketi adına yaptıkları araştırmaya göre, terör devleti İsrail güvenlik güçleri zor kullanarak 2010 yılında 1000'den fazla Filistinli çocuğu tutukladı. Tutuklananların çoğunluğunun işgal altındaki Kudüs şehriyle Filistin toprakları üzerinde inşa edilen ırkçı ayırım duvarına paralel yerleşim birimlerinde ikamet eden çocuklar olduğu belirtildi. Tutuklanan çocuklardan büyük bir kısmı geçen sene serbest bırakılırken, 213'ü yılsonuna kadar tutuklu kaldı. Şu anda Siyonist İsrail cezaevlerinde bulunan Filistinli çocuk sayısı 226.

ULUSLARARASI ARENAYA TEPKİ

Raporda çocuklara karşı İsrail'in baskı ve tutuklamalarına devam ettiği belirtilirken, tutuklanan çocukların yüzde 90'ının fiziki ve psikolojik işkenceye maruz kaldığı ifade edildi. Uluslararası arenanın sessizliğine de vurgu yapılan raporda, işkenceye maruz kalan çocukların ruh sağlıklarının bozulduğu, sağlıksız şartlar altında çeşitli hastalıklara yakalandığı belirtilerek, "Daha fazla geç kalınmadan hukuksuzluğa son vermek için harekete geçilmelidir" denildi.

BM TEHLİKENİN FARKINDA AMA...

Öte yandan Birleşmiş Milletler Filistin İnsani İşler Koordinatörü Maxwell Gaylard da, başta kadın ve çocuklar olmak üzere cezaevlerinde bulunan binlerce Filistinli esirin korunmasını istedi. 18 yaşın altında 200 çocuk ve 37 bayan esir olduğunu söyleyen Gaylard, mahkumların durumunun endişe verici olduğunu da bildirdi.

İsrail'de 4 avukat tutuklandı

İslami Cihad ile İsrail cezaevlerindeki üyeleri arasında mesaj taşımakla suçlanan, biri kadın 4 İsrailli Arap avukat tutuklandı. Filistinli tutukluları savunan avukatların, İslami Cihad ile cezaevlerindeki üyeleri arasında mektuplar taşıdıkları ve bilgiler aktardıkları iddia ediliyor.

ASLAN DEĞİRMENCİ / YENİ AKİT336 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret168677
Hava Durumu
Saat