• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye’yi haftalardır kan gölüne çeviren Beşar Esad’a bağlı istihbarat görevlilerinin yeni görüntüleri ortaya çıktı.

 

Polislerle birlikte halka saldıran sivil giyimli istihbarat görevlileri gözaltına aldıkları bir göstericiyi de dövüyorlar.

Hasan Doğan-Haksöz Haber-Şam

Aşağıda izleyeceğiniz video görüntüsü Şam'ın varoş bölgelerinden olan Muaddamiye'de kameralı bir cep telefonuyla gizli şekilde çekildi. Görüntülerde özgürlük talebiyle sokaklara çıkan göstericilere saldıran polislere Baas Partisi'ne bağlı istihbarat görevlilerinin de katıldığı görülüyor. Ellerinde silah ve sopa taşıyan sivil giyimli istihbarat görevlileri adeta etrafa korku saçıyor. Göstericilerden birini gözaltına alan istihbarat görevlileri göstericiyi sokak ortasında dövüyorlar.

Gösterilere kefenle çıkıyorlar

Bu arada Beşar Esad'ın yönetimden ayrılması için yapılan gösterilere Suriyeli gençler artık kefen giyerek çıkmaya başladı. Kefen giyerek Baas yönetimine "ölsek de bu yoldan dönmeyiz" mesajını veren devrimci gençler yönetim devrilene kadar sokakları terk etmeyi düşünmüyorlar.  Olayların başladığı ilk günler reform talebiyle sokaklara çıkan göstericiler yönetimin kullandığı aşırı şiddet nedeniyle artık "reform" talebi yerine "devrim" talebinde bulunuyorlar. 361 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret168732
Hava Durumu
Saat