• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye istihbaratı sonunda bunu da yaptı. Hamas yazılı tişörtler giyen sakallı ve silahlı istihbarat görevlileri Şam’ın Hacerül Esved bölgesinde halka ateş açtı.

 

Hasan Doğan-Şam

Daha önce halka yönelik silahlı saldırıları Selefi grupların düzenlediğini iddia eden Suriye istihbaratı, şimdi de bu saldırıları Filistinlilerin üzerine atmaya çalışıyor. Onlarca görgü tanığı geçen Cuma Şam'ın Hacerül Esved bölgesinde yönetim karşıtı gösteri yapan halkın üzerine ateş açan kişilerin tişörtlerinde Hamas hareketinin amblemin olduğunu ve Hamas yazısının yazıldığını söylediler. Filistinlerin yaşadıkları Muhayyem bölgesinin hemen bitişiğinde olan Hacerül Esved'de halkın üzerine ateş açılması sonucu aralarında 14 yaşında bir çocuğun da bulunduğu 4 kişi hayatını kaybetmişti.

Oyuna gelmeyin uyarısı

Bu arada Cuma günü Hacerül Esved bölgesinde yaşanan olaylarda 14 yaşındaki oğlunu kaybeden Mescid-i Rahman Camii'nin imamı Ebu Bilal, oğlunun cenazesinde yaptığı konuşmada, oğlunu öldürenlerin Hamas'la hiçbir alakasının olmadığını belirtti. Göstericilere ateş açanların Suriye yönetimine bağlı silahlı gruplar olduğunu haber veren Ebu Bilal, "Suriye halkı her ne olursa olsun Filistin davasına sahip çıkacaktır. Filistinli direniş grupları Arapların ve bütün Müslümanların gururudur" dedi. Ebu Bilal ayrıca Suriyelileri Filistinli mültecilerle Suriye halkını karşı karşıya getirmeye yönelik oyunlara karşı halkı uyanık olmaya çağırdı. Öte yandan Beşşar Esad'ın müsteşarı Buseyna Şaban da ülkede yaşanan son olaylarla ilgili  yaptığı konuşmada, "Lazkiye'de halkın üzerine mülteci kamplarından gelenler ateş açtı" diyerek Filistinlileri hedef göstermişti.  Filistinli Hamid Salih isimli bir gazeteci de Suriye yönetiminin bu şekilde davranarak göstericilerle Filistinlileri karşı karşıya getirmek istediğini, bunun sonucunda da halka karşı kullandığı şiddeti ülkede iç savaş var mesajı vererek meşrulaştırmaya çalıştığını söyledi.425 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret168734
Hava Durumu
Saat