• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Şırnak'ın Cizre ilçesinde 5 gün önce imam-hatip öğrencilerini diri diri yakmaya çalışan PKK sempatizanları dün de medreseye saldırdı.

Kırmızı Medrese arkasındaki boş arazide konser düzenleyen BDP'nin etkinliği sonrasında 100 kişilik PKK yandaşı grup, medreseye taşlı saldırıda bulundu. Medreseye ve Ahmet el Cezeri Türbesi'ne atılan taşlarla tüm camlar kırıldı. Medrese avlusunun taş yığınları ile dolduğu görüldü. Medresenin günümüzde mescit olarak kullanıldığı ifade edildi.

Öte yandan Cizre'de PKK yandaşları tarafından öğrenci yurduna yapılan saldırıda yanan imam-hatip lisesi öğrencisi Fehmi Fidan, Mamak İmam-Hatip Lisesi öğrencisi bir grup tarafından ziyaret edildi. Öğrenciler, Fehmi Fidan yanık merkezinde yoğun bakımda olduğu için amcası Mahmut Fidan'a çiçek vererek 'geçmiş olsun' dileklerinde bulundu. Görüşme sırasında konuşan amca Mahmut Fidan, "Moralimiz iyi. O da bu sevgiyi bekliyor. Bütün Türkiye ona dua ediyor şu an. Allah'tan dileğim, bir an önce iyileşmesidir. Artık bu olaylar olmasın. Bütün insanlar kardeş gibi yaşasın. Barış gelsin başka bir şey istemiyorum. Bir an önce karanlık işler bitsin. Olayı duyduğumda Mersin'deydim. Duyar duymaz yeğenimin yanına gittim." dedi.

Arkadaşlarını ziyarete gelen öğrencilerden Asat Torun, saldırının sadece Fehmi'ye değil bütün imam-hatiplilere yapıldığını belirterek, "Onlar bir yurt yakarsa biz bin tanesini yaparız. Onların derdi İslâmiyet. Seçimler sebebiyle bunları yapıyorlar. Arkadaşımızın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyorum." diye konuştu. Dışkapı Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Canan Atakan, yaptığı açıklamada, Fehmi Fidan'ın 3 hafta sonra taburcu edilebileceğini söyledi.

(Ali Güven, Yasin Sağlık / Zaman)212 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam61
Toplam Ziyaret138423
Hava Durumu
Saat