• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Antalya'da Suriyeli muhaliflerin düzenlediği toplantıyı protesto etmek isteyen Esed yanlılarına, İşçi Partisi ve Cumhuriyet Okurları’ndan destek geldi.

Suriye'de yaşanan olaylardan sonra bir grup rejim muhalifi Antalya'da konferans düzenliyor.

Öte yandan Dünya Bülteni'nde yer alan habere göre bugün sona ermesi planlanan konferansı protesto için 650 Suriyeli Antalya'ya geldi. Suriye ve Antakya'dan gelen Esed yanlısı bir grup Antalya'da ulusalcı sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi ve basın toplantısı düzenledi.

Dün akşam Kanyon Restoran'da düzenlenen yemeğe katılarak, kendilerine destek veren İşçi Partisi Antalya Teşkilatı, Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Türkiye Gençlik Derneği, Cumhuriyet Okurları, Tüm Emekliler Derneği, Ormancılar Derneği, Öncü Gençlik, Öncü Kadın ve Talat Paşa Komitesi ve Güçbirliği gruplarının yöneticileriyle bir araya gelen Suriyeli ve Antakyalı grup adına basın açıklaması yapan Antakya Demokratik Kültür Sanat Derneği Başkanı Mehmet Güzel, Antalya'ya gelen Esad destekçisi Suriyelilerin sayısının 650'ye ulaştığını belirtti. Beşşar Esad muhaliflerinin düzenlediği konferans süresince kentte bulunacaklarını ve bu girişimi protesto edeceklerini söyledi. Güzel, Antalya'daki demokratik kitle örgütlerinin desteğinin de kendilerini mutlu ettiğini aktardı.

Suriyeliler yemek sırasında da ''Allah, Suriye, Beşşar, Halk'' sloganı atarken, daha sonra grubun sözcüleri Antalya'da kendilerine destek veren kişilerle birlikte basın toplantısı düzenledi.

Grup sözcüsü Suriyeli tüccar Mahmud Umran, Suriye'de batı ülkelerinin desteğiyle kaos meydana getirmeyi hedefleyen ve kendilerine muhalif diyen karanlık güçlerin Antalya'da toplantı yaptığını ifade ederek, ''Bu toplantının halkla alakası yoktur. Burada bulunan kişiler Suriye'de yaşamıyor ve batı ülkelerinin himayesinde hareket ediyorlar. Biz muhalefete ve özgür düşünceye karşı değiliz, diyalogu önemsiyoruz ama bu konferansı düzenleyenler, çocuk katillerinin, katliam yapanların himayesindeki kişilerdir.'' iddiasında bulundu.182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret138536
Hava Durumu
Saat