• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, İmam Hatip Liseleri’ni hedef aldı. İmam Hatip Liselerini ‘misyonerlik’le ve Kürt düşmanlığıyla suçlayan Yıldız, Cizre’de İHL yurduna yapılan saldırıyı da savundu.

Önceki akşam Beyaz Tv'de yayınlanan 'Sağduyu' programına telefon bağlantısıyla katılan BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, İmam Hatip Liseleri'ni hedef aldı. İmam Hatip Liselerini 'misyonerlik'le ve Kürt düşmanlığıyla suçlayan Yıldız, Cizre'de İHL yurduna yapılan saldırıyı da savundu.

Beyaz TV'de önceki gece yayınlanan bir programa telefonla bağlanan BDP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, soruları cevaplandırırken İmam Hatip Liseleri'ni hedef aldı. "Sağduyu" adlı programa HAS Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, ülkücü Yılma Durak ve Refah Partisi eski milletvekili Abdülillah Fırat stüdyo konuğu olarak katılırken BDP'li Bengi Yıldız telefonla bağlandı.

Program sunucusu Sedat Yazıcıoğlu, Yıldız'a; "Cizre'de İmam-Hatip öğrencilerinin kaldığı yurt yakıldı. Başbakan PKK'nın Cizre'de bizzat Kürtlerin çocuklarını sırf Müslüman yetiştirmemek için diri diri yaktığını söylüyor. Ne diyeceksiniz?" sorusunu yöneltti. BDP'li Yıldız, Yazıcıoğlu'nun bu sorusuna sinirlenerek, akıl almaz ifadeler kullandı. İmam-Hatip Liseleri'ne yönelik ağır hakaretlerde bulunan Yıldız, İmam-Hatipleri bir Hıristiyanlık tabiri olan 'misyonerlik'le suçladı. İmam-Hatiplerin Kürt düşmanlığının ve asimilasyonun merkezi haline geldiğini iddia eden Bengi Yıldız, Cizre'de İmam-Hatip yurduna yönelik yapılan çirkin saldırıları savunan açıklamalarda bulundu.

İHL'LERDE BAŞBAKAN'IN MİSYONERLERİ YETİŞİYOR"

Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının bölgede tetikleme unsuru olduğunu iddia eden BDP'li Bengi Yıldız, "Başbakan'ın bu dili zaten komple tetikliyor. Başbakan'ın misyonerleri yetişiyor o İmam-Hatiplerde.... İmam-Hatiplerin buradaki dershanelerinin inkârcılığın, Kürt düşmanlığının ve asimilasyonun merkezi haline geldiğini de söylemek ve tepkilerin önemli bir kısmının da buradan çıktığını belirtmek durumundayım. Allah aşkına kim gelecek Kürtlere Müslümanlığı öğretecek? Kürtler Müslüman değil mi?" dedi.

İMAMLARI DA "MİSYONER" OLMAKLA SUÇLADI

İmamlara da 'misyoner' diyen Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü: "30 yıldır olan bir çatışma var yani diyelim ki imamları öldürdü. Yani siz imamları buraya misyoner olarak gönderirseniz İmam-Hatipleri bir asimilasyon merkezi haline getirirseniz bir çatışma çıkar."

Yıldız, "Neden devletin imamının arkasında namaz kılmak istemiyorsunuz?" şeklindeki soruya da şu cevabı verdi: "Bizim dinimizi, kültürümüzü bilmeyen, dinimizi bizim dilimizde anlatmayan imamın arkasında namaz kılmayız."

Uğur Ekmen / Yeni Akit174 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret138224
Hava Durumu
Saat