• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İsrail işgal güçleri iki gün önce Golan Tepeleri eteklerinde yapılan gösterilere ateş açarak 23 kişiyi şehit etmişti. İşte o katliamdan görüntüler…

1967 Altı Gün Savaşında Doğu Kudüs'ün işgal edilmesini ifade eden "en-Nekse"nin 44. yıldönümü münasebetiyle Filistinli gençlerle Suriyeli dayanışmacıların işgal altındaki Golan Tepelerinin eteklerinde yaptıkları gösteriye işgalci İsrail askerleri ateş açmıştı. 5 Haziran 2011'de meydana gelen hadisede 23 kişi şehit edildi ve onlarca kişi de yaralandı.

İşte Gazze'deki direniş gruplarının "savaş suçu" olarak niteledikleri katliamdan fotoğraflar:

                     FİLİSTİNLİ GRUPLAR KATLİAMI "SAVAŞ SUÇU" İLAN ETTİLER!

İsrail'in kuruluşunu ifade eden "en-Nekbe" (büyük felaket) yıldönümünde de Suriye ve Lübnan'da Filistin sınırına yapılan yürüyüşlerde onlarca kişi şehit edilmiş ve yaralanmıştı. Aynı yürüyüşler en-Nekse (Doğu Kudüs'ün işgal edildiği 67 Haziran Savaşının) yıldönümünde de tekrarlandı ve yine 23 kişi şehit oldu ve 370'den fazla kişi de yaralandı.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin bildirdiğine göre İslamî Cihad Hareketi'nin talebi üzerine bir araya gelen ve görüşmenin ardından Halk Cephesinin Merkez Komite üyesi Muhammed Tuman tarafından okunan basın açıklamasında gruplar uluslararası camiadan işgal ordusunun cinayetlerine engel olmasını istediler.

Açıklamada Filistin halkının işgale karşı direnişini her türlü yolla sürdürmeye kararlı olduğu belirtilerek; özgürlük, vatana dönüş ve bağımsızlığa kadar direnişin meşru bir hak olacağı ifade edildi.

Gruplar gösterilerde şehit olanlar için taziye, yaralılar için de acil şifa dileğinde bulundular.

HAKSÖZ-HABER141 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret138223
Hava Durumu
Saat