• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye'deki çatışmalarda gün içinde ölenlerin sayısı 32'ye çıktı. Hükümet güçlerinin göstericilerin üzerine helikopterlerden ateş açtığı belirtiliyor.

Suriye, Cuma Namazı sonrası yine çatışmalarla sarsıldı. Ülkede düzenlenen operasyonlarda, ölenlerin sayısı 32'ye yükseldi. Hükümet güçlerinin, bir kasabada göstericilerin üzerine helikopterlerle ateş açtığı bildiriliyor.

Çatışmaların en şiddetli olduğu yer, kuzeydeki Maaret El Numan kasabası oldu. Cisr El Şugur yakınlarında bulunan kasabada, rejim aleyhtarlarının karakollara saldırdığı, hükümet birliklerinin de tanklarla çevreye ateş açtığı bildiriliyor.

Suriye televizyonu, hayatını kaybedenler arasında güvenlik görevlilerinin de bulunduğunu duyurdu. Görgü tanıkları, en az 5 helikopterden göstericilerin üzerine otomatik silahlarla ateş açıldığını söyledi.

Geçen hafta 120 güvenlik görevlisinin öldürüldüğü Cisr El Şugur kasabasında da, ordunun yeni bir operasyon başlattığı belirtiliyor. 45 bin nüfuslu kasabada, halkın çoğunun kaçtığı haber veriliyor.

Cisr El Şugur'da geçen hafta polisin polise ateş açtığı, askerlerin halkın üzerine ateş etmemek için üniformalarını çıkardığı öne sürülüyor.

Muhalif kaynaklara göre, Suriye'de 3 aydır devam eden olaylarda bin 300 kişi hayatını kaybetti.

TRT194 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret138221
Hava Durumu
Saat