• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Kudüs’ün İslamî kimliğini ortadan kaldırmaya çalışan işgal belediyesinin Kudüs’teki Yahudileştirme çalışmalarını çok yönlü devam ettiriyor.

İşgal altındaki Kudüs şehrinin kimliğini yok etmek için yoğun çaba harcayan işgal belediyesinin şehrin cadde, sokak ve mahalle isimlerini Arapçadan İbraniceye çevirmek için başlattığı projenin sonuna geldiği belirtildi.

Konuya ilişkin Filistin Enformasyon Merkezi'ne bilgi veren Kudüs Enformasyon Merkezi Müdürü Muhammed Sadık, işgal belediyesinin iki hafta önce El-Amud Kapısıyla Süleyman Mağarası arasındaki caddeyi kapatıp, Filistinli vatandaşları bölgeden uzaklaştırdıktan sonra buldozerlerle yer açıp İbranice isimlerin bulunduğu tabelayı yerleştirdiğini söyledi.

Sabah uyandıklarında bölgedeki yerlerin isimlerinin İbraniceye çevrildiğini müşahede ettiklerini söyleyen Sadık, Siyonist Belediye Başkanının da mağaraya gelmesinin beklendiğini ifade etti.

Siyonist işgal rejimi Kudüs şehrini Yahudileştirmek için cadde, sokak ve mahalle isimlerini değiştirdiği gibi, şehrin tarihi kimliğini yok etmek için de yoğun çaba harcıyor.

Knesset, Bırakılan Esirlerin Yeniden Tutuklanmasını Öngören Kanunu Onayladı

Esirlerle ilgili görüşmelerde sona yaklaşıldığı haberleri çıkarken işgal rejimi yapılacak esir değişimini boşa çıkarmak için hile yolları hazırlıyor.

Siyonist işgal devleti parlamentosu Knesset, ilk okumada şartlı olarak tahliye edilenlerin Siyonist Cumhurbaşkanından çıkacak af kapsamına alınmasını öngören kanunu onayladı.

Haberi veren işgal ordusu, kanun teklifinin Likud Partisinden Danny Danon tarafından hazırlandığını belirterek, böyle bir kanunun önümüzdeki dönemde yapılacak esir takas anlaşmalarında etkili olacağını ifade etti.

Kanuna göre, yıllarca zindanlarda kaldıktan sonra dışarı çıkan esirlerin işgal yönetimi aleyhine bir çalışma içinde olduğunu hisseden Siyonist istihbarat ve güvenlik birimleri onu rahatlıkla yeniden zindana atabilecek.

Siyonist esir asker Gilat Şalit'in serbest kalmasına karşılık Filistinli esirlerin serbest bırakılması için yapılan görüşmelerde sona yaklaşıldığı yönünde haberlerin çıktığı bir sırada işgal rejiminin böyle bir kanun maddesini kabul etmesi, serbest bırakacağı Filistinlileri yeniden tutuklamak için yasal zemin hazırlamaktan başka bir şeyi amaçlamıyor.

FİEM215 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret138226
Hava Durumu
Saat