• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye İhvan-ı Müslimin’i İsrail’in dezenformasyon yaparak dolaylı yoldan Baas rejimini desteklediğini iddia etti. İhvan’a göre İsrail yaptığı yayınlarla Suriye devrimini gölgelemeye çalışıyor.

Müslüman Kardeşler hareketi İsrail'in Suriye konusunda ikili oynadığını ifade eden bir basın açıklaması yaptı.

Bülent Şahin Erdeğer / HAKSÖZ-HABER

Müslüman Kardeşler resmi web sitesinden yapılan açıklamada, İsrail yönetiminin Suriye konusunda ikili oynadığı vurgulandı.

İkhwanweb sitesinin haberine göre, İsrail basını Suriye muhalefetinden bazı kişileri televizyon programına çıkararak Müslüman Kardeşler aleyhinde programlar yapıyor. Müslüman Kardeşler hareketinin Suriye lideri Zuheyr Sâlim imzasıyla yapılan basın açıklamasında İsrail'in Suriye Devrimini gölgelemeye çalıştığı ve İsrail'in bu çabalarının Esed rejimine dolaylı destek anlamına geldiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Suriye Müslüman Kardeşler hareketi eski üst düzey liderlerinden Ali Sadreddin el Beyanuni ile İspanya Televizyonunun yaptığı bir röportaj sanki İsraillilerle ve son gündem hakkında yapılmış gibi yayınlanıyor.

Müslüman Kardeşler İsrail'in bu propagandasına dikkat çekerek, Müslüman Filistinlilere yaptığı baskıyla bilinen İsrail ile Müslüman Kardeşler'i aynı karede göstererek hareketin halk nazarındaki tabanını etkilemeye çalışmasına dikkat çekiyor.

Müslüman Kardeşler yazılı açıklamasında, "Biz Suriye'deki Müslüman Kardeşler olarak İsrail Kanal-2'de çıkan haberleri İsrail'in propagandası olarak görüyoruz. İsrail bu faaliyetler ile hem Esed rejimini hem de Müslüman Kardeşler'in gücünü zayıflatmaya çalışıyor. Nitekim Beyanuni ile röportaj bir İspanya TV'si için 2006 senesinde yapılırken; bugün yayınlanması dikkat çeken bir husustur" denildi.

Ayrıca açıklamada, Beyanuni'nin açıklamalarının Müslüman Kardeşler örgütünü bağlamadığının da altı çizildi. İhvan net olarak "İsrail ile herhangi bir diyalog içerisine de girmeyiz." mesajını verdi.

Gerek İhvan-ı Müslimin'in Mısır'da bulunan merkez yönetimi gerekse de Suriye İhvan yönetimi İsrail politikalarına karşı olmak ve Filistin İhvan'ı olan Hamas hareketini diplomatik olarak zor durumda bırakmamak için temkinli bir siyasal dil kullanıyor.

Haksoz haksöz204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret138536
Hava Durumu
Saat