• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Esad yönetimindeki Baas rejimi dünyayı kandırmak ve kendilerini haklı çıkarmak bu görüntüleri dünyaya verdiler ama çok fena çuvalladılar... İşte o görüntüler ve perde arkası..

Aşağıda 15 Haziran tarihinde youtube eklenmiş bir video var. Görüntüler Suriye devlet televizyonundan alınmış. Görüntülere göre gazeteciler bölgeye çekim yapmaya gidiyor ama "sözde" direnişçiler gazetecilere saldırıyor.

Devletin resmi televizyonunun iddiasına göre gazetecileri korumak için büyük bir fedakarlıkta bulunan araçtaki Suriyeli asker ve polisler, çatışma sonucunda göstericileri etkisiz hale getiriyor ve gazetecileri kurtarıyor.

İşte youtube yayınlanan bu görüntüler Suriye devlet televizyonu tarafından "Suriye polis ve askerinin gazetecileri korumak için yaptığı fedakarlık" diye amatör kamera görüntüsü şeklinde veriliyor.

PEKİ OLAYIN ASLI NE?

Görüntülere biraz dikkatli baktığınızda bütün bunların bir mizansen olduğu hemen anlaşılıyor. Bir çatışmadan ziyade bir film seti görüntüsü var.

Araçların düzenli şekilde peş peşe gidişi ve yine düzenli şekilde peş peşe geri gelişleri bir yana, sözde direnişçilerin araçlardan ateş açılırken siper almadan koşmaları tam anlamıyla komedi.

Ama asıl komedi, araçtaki Suriye polislerinin ateşi sonucu vurulan göstericilerin yere düşüş görüntüleri... Çünkü sözde göstericilerin bu düşüş görüntüleri Oscar'a aday.

Tıpkı Cüneyt Arkın filmlerinde vurulan figüranlar gibiler..

İşte Suriye'deki o görüntüler;164 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret138491
Hava Durumu
Saat