• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Adıyaman'da 98 yaşında cezaevine giren ve 55 gün cezaevinde yatan ve torunu tarafından günde üç defa cezaevinde altı temizlenen Hacı Sertel, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den af bekliyor.

Kimlikte yaşı 92 olan fakat gerçek yaşı 98 olan Hacı Sertel, 2006 yılında Adıyaman Besni ilçesi Sayören köyündeki evinde ruhsatsız silah bulundurmak suçundan jandarma tarafından adliyeye sevk edildi. Besni Asliye Hukuk Mahkemesi Hacı Sertel'e 4 yıl 2 ay ceza verdi.

Hacı Sertel cezayı bozmak için temyize gitti. Aradan gecen 4 yılın sonunda Yargıtay mahkemenin kararını onayladı. Yaşı 98 olan Hacı Sertel, ilk olarak adliyeye daha sonra cezaevine gönderildi. Hacı Sertel'in torunu Şükrü Sertel, yatalak olan ve kendi ihtiyaçlarını gideremeyen dedesine bakmak için her gün cezaevine gitti. Burada dedesinin temizliğini yapan Şükrü Sertel, gidemediği günlerde cezaevinde yatan başka bir mahkum Hacı Sertel'in temizliğini yaptı.

Adıyaman E Tipi Kapalı Cezaevinde koğuşa konulan Hacı Sertel'in gözleri görmediği, kalp yetmezliği hastalığı olduğu, kulaklarının duymadığı ve ayaklarının tutmadığına dair Adıyaman Devlet Hastanesi'nden rapor alındı. Hacı Sertel'in yaşlı olması ve kendi bakımını yapamamasından dolayı akrabaları tarafından rapor adli makamlara sunuldu fakat bu raporların yetersiz olduğunu belirten yetkililer, adli tıp kurumundan rapor istedi. Bunun üzerine cezaevinden alınan yaşlı mahkum ambulansla jandarma nezaretinde Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

haci-sertel-98-yasinda.jpg

Adli Tıp Kurumu, yaşlı mahkumun cezaevinde yatamayacak derece hasta olduğunu belirten raporunu göndermesinin ardından, 55 gün boyunca cezaevinde yatan Hacı Sertel'in cezasının 3 ay ertelenmesine karar verildi. Cezası ertelenen ve evine getirilen Hacı Sertel'in yakınları Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den gelecek iyi haberi bekliyorlar. Evde sürekli yatan Hacı Sertel'e torunun eşi Feride Sertel bakarak yemeğini ve ihtiyaçlarını gideriyor. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Hacı Sertel'i affetmesini isteyen Şükrü Sertel, dedesinin af edilmesini istiyor. Sertel, "Dedem bakıma muhtaç olduğu için her gün üç defa altını temizliyor, altına bez bağlıyorduk. Ben olmadığımda cezaevinde mahkum olan Evren Evrensel diye birisi bakıyordu. Cumhurbaşkanımızın bu halimizi görmesini istiyoruz. 98 yaşındaki bir kişinin cezaevinde yatması ne kadar doğru?" dedi.

Şükrü Sertel, 55 gün boyunca zor günler geçirdiklerini fakat Cumhuriyet Başsavcılığın, Cezaevi Yönetiminin ve hastane doktorlarının kendilerine bu süreçte çok yardımcı olduğunu ifade etti. Feride Sertel ise yaşlı dedesinin bakımının çok zor olduğunu sözlerine ekledi. (İHA)173 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam63
Toplam Ziyaret138425
Hava Durumu
Saat