• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İsrail`de faaliyet gösteren Adama Emsemble`nin, İstanbul`da yarın ve ertesi gün konser verecek olması tepki çekti.

Mavi Marmara katliamında 9 Türkiyeli vatandaşın şehit olmasının henüz tazeliğini koruduğu bir zamanda, israilli müzik grubunun Sabancıların sahibi olduğu Akbank sponsorluğunda böyle bir konser vermesi tepki çekti. Mavi Marmara gönüllüleri konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, israil`in, yaptığı katliamları, son zamanlarda yoğunlaştırdıkları sanat faaliyetleriyle örtmeye çalıştığını belirtti.

Açıklamada, konserin iptal edilmesi istendi. Organizasyonu yapan Akbank Sanat Müdürü Derya Bigali ise israilli grubu davet ettiklerini doğrularken, grubun İstanbul`a gelmesinin normal olduğunu söyledi.

israilli müzik grubu Adama Ensemble, İstanbul`da yarın ve ertesi gün provokatif konserler verecek. israilli sanatçı Itamar Erez`in 2007 yılında israil`de kurduğu “Adama Ensemble” grubunun, Mavi Marmara katliamında 9 Türkiyeli vatandaşın şehit olmasının henüz tazeliğini koruduğu bir zamanda, İstanbul`da böyle bir konser vermesi tepki çekti.

İSRAİL BAŞKONSO-LOSLUĞU KONSER BİLETİNİ DAĞITTI
Adama Ensemble grubu Akbank Sanat tarafından organize edilen Akbank Caz Günleri Festivali`nde yarın saat 18.00 ile ertesi gün saat 20.00`de Beyoğlu`ndaki Akbank Sanat Merkezi`nde sahneye çıkacak. İsrail`den gelecek olan grubun konserinin duyurusu, İsrail Başkonsolosluğu`nun resmi sosyal paylaşım sitesi üzerinden de yapıldı. Hatta İsrail Başkonsolosluğu konserin biletlerini dağıttı.

İSRAİL`DE FAALİYET GÖSTEREN EN ORİJİNAL GRUPLARDAN BİRİSİYMİŞ
Akbank Sanat, israilli grubu tanıtırken, grubun şu anda İsrail`de faaliyet gösteren en orijinal gruplardan birisi olarak gösterildiğini belirtiyor. Grubun solisti Itamar Erez`in 2007`de israil`e döndüğünden sonra ülkedeki en iyi müzisyenlerle israilli “Adama Ensemble”ı oluşturduğu kaydedilirken, grubun İsrail`de pek çok konser verdiği ifade edildi. Solist Itamar Erez`in ayrıca 1997 yılında israil Başbakanı tarafından, “Bestecilik Yaratı Ödülü”nü kazandığı öğrenildi.

MAVİ MARMARA GÖNÜLLÜLERİ:
İSRAİL SANAT FAALİYETLERİYLE KATLİAMLARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR

Mavi Marmara gönüllüleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, israil`in, Gazze`de ve Mavi Marmara`da gerçekleştirdiği katliamlarını, son zamanlarda dünyada ve Türkiye`de yoğunlaştırdıkları sanatsal ve spor faaliyetleriyle örtmeye çalıştığı belirtildi. Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından gerçekleştirilen saldırının izlerinin hala sürdüğünün hatırlatıldığı açıklamada; “Ankara`dan gemiye katılan Uğur Süleyman Söylemez, İsrail`in saldırısı sonucunda hala yoğun bakımdayken, böyle bir konserin yapılmasını manidar buluyoruz. Söz konusu konserin Mavi Marmara şehitlerinin kanları nedeniyle iptal edilmesi gerekiyor. İsrail, şu anda Gazze`yi bombalarken, Türkiye`ye sanat adı altında gelmesini anlayamıyoruz” denildi.

AKBANK SANAT MÜDÜRÜ`NDEN TEHDİTKÂR AÇIKLAMALAR
Organizasyonu yapan Akbank Sanat Müdürü Derya Bigali, konuyla ilgili Akit`e yaptığı açıklamada, Caz Günleri Festivali`ne çeşitli ülkelerden sanatçıların katıldığını ve İsrailli grubun katılmasının da normal olduğunu söyledi. İsrailli grubu İstanbul`a davet ettiklerini doğrulayan Bigali, konu hakkında herhangi bir haber yapmamamızı isterken, haberin yapılması durumunda facebook adresinden Akit aleyhine yazılar yazacağını söyledi. Konserlerinin politik olmadığını iddia eden Bigali, söz konusu konserle iki ülke arasında barış sağlanabileceğini ileri sürdü.

AKBANK`IN İLK SABIKASI DEĞİL
Bilindiği gibi, Akbank geçen sene Rammstein isimli pornografik klipleriyle birçok ülkede yasaklanan müzik grubunu da davet etmişti. Rammstein grubunun solisti Türkiye`de de cinsel organını göstermiş ve büyük tepkiler almıştı. Akbank`ın halen tahrik edici konserler düzenlemesi duyarlı Müslümanları öfkelendiriyor.

HÜSEYİN KULAOĞLU / YENİ AKİT139 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret138433
Hava Durumu
Saat