• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Kahire'de, kendi icadı demir kafes içinde hakim karşısına çıkan Mübarek ile oğulları, yöneltilen suçlamaları reddettiler.

Mısır'da tarihi bir gün yaşanıyor... Mübarek'in mahkemesi devam ediyor. Duruşmaya çok sayıda avukatın yanı sıra, devrim sürecinde hayatını kaybeden eylemcilerin yakınları ve gazeteci de katıldı.

Aradan sonra tekrar başlayan mahkemede, 25 Ocak halk ayaklanmasında yakınlarını kaybeden ailelerin avukatlarının talepleri dinleniyor.

İddianamenin okunmasının ardından Mahkeme Başkanı, Mübarek'e "Bunlara ne diyeceksiniz" diye sordu. Mübarek, yattığı yerden oğlunun uzattığı mikrofon aracılığı ile bu ithamların hiç birisini kabul etmediğini söyledi. 

Hüsnü Mübarek'in ardından, oğulları Ala ve Cemal'de suçlamaları reddettiklerini açıkladılar. 

TANTAVİ'NİN TANIK OLARAK DİNLENİLMESİ TALEP EDİLDİ

Bu arada, muhalif protestocuların avukatları, Mübarek'in orduya göstericilere müdahale edilmesi talimatı verip vermediğinin anlaşılması için, Yüksek Askeri Konsey Başkanı Hüseyin Tantavi'nin tanık olarak dinlenmesini istediler. 

Müdahil avukatlar, ordu mensuplarının, Mübarek'in orduya müdahale etmesi yönünde talimat verdiğini çeşitli televizyonlarda itiraf ettiklerini belirterek, Genelkurmay Başkanı Sami Annan'ın da tanık olarak dinlenmesini talep etiler. 

husnu-mubarek-kafeste-mahkeme02.jpg

MÜBAREK'E KATİL SUÇLAMASI

Mübarek'e yönelik suçlamalar devam ediyor. Mahkemede bulunan bir avukat ailesinin gösterilerde öldürüldüğünü ve bunun sorumlusunun da Mübarek olduğunu dile getirerek suçlamalarda bulundu.

ESKİ İÇİŞLERİ BAKANI DA YARGILANIYOR

Mahkeme halen eski İçişleri Bakanı Habib el Adli'yi yargılıyor.

Adli'nin avukatları, eski içişleri bakanın kimse hakkında öldürme emri vermediğini, protestocuları öldüren güvenlik güçlerinin emir almadığını savunuyor.

Adli'nin avukatları, protestolar sırasında ölen kişilerin yakınlarını ''Çocuklarını öldüren kimseler hakkında bilgi sahibi olmamakla'' suçladı.

Adli'nin kasten adam öldürme suçundan yargılanmaması talebinde bulunan avukatlar, protestocuları öldüren güvenlik mensuplarının mahkeme tarafından tanık olarak dinlenilmesini istedi.

husnu-mubarek-kafeste-mahkeme03.jpg

MÜBAREK İÇİN DNA TESTİ

Mısır halkının çoğunluğu devrik lider Mübarek’in mahkemeye getirileceğine inanmazken; duruşmaya katılan bazı kişilerin kimlik testi için Mübarek’in DNA testinin yapılmasını talep etti.

Uzmanlar davanın yaklaşık bir yıl sürebileceğini dile getirdi.164 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret138447
Hava Durumu
Saat