• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Ben-Eliezer, Hüsnü Mübarek'in yargılandığı günü "üzüntü verici bir gün" olarak niteledi.

Siyonist işgal rejimi eski savaş bakanlarından Binyamin Ben-Eliezer, Mısır'ın devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in başına gelenlerden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ben-Eliezer, Hüsnü Mübarek'in yargılandığı günü "üzüntü verici bir gün" olarak niteledi.

Siyonist lider Binyamin Ben-Eliezer, bugün (3 Ağustos Çarşamba) Mısır eski cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in yargılanmaya başlanması münasebetiyle basına yaptığı açıklamada, "Mübarek, Ortadoğu'da istikrarı korumayı başaran bir liderdi" dedi.

Hüsnü Mübarek'in Siyonist işgal rejimiyle Ramallah yönetimi arasında yürütülen barış sürecine bağlı kaldığını kaydeden Ben-Eliezer, birçok kez taraflar arasındaki görüş ayrılıklarının giderilmesi için devreye girdiğini söyledi.

"Mübarek, vatansever bir başkan ve başarılı bir liderdi. İsrailliler ve Arap yöneticiler onun için üzülüyor" diyerek, Mübarek'in yakın arkadaşı olduğunu ifade eden Siyonist lider, Mübarek rejiminin ardından Ortadoğu'nun bambaşka bir yer olacağını öne sürdü.

25 Ocak devrimi sırasında göstericilerin öldürülmesi, nüfuzunu kötüye kullanma ve meşru olmayan yollardan kazanç elde etmekle suçlanan devrik cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in başkent Kahire'deki polis akademisinde kurulan mahkeme tarafından idam istemiyle yargılanmasına bugün başlandı.

83 yaşındaki devrik liderin, yargı süreci sonunda, protestocuların öldürülmesi talimatını vermekten suçlu bulunursa idam cezasına çarptırılabileceği kaydedildi. (FEM) 166 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret138477
Hava Durumu
Saat