• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Can Bebe markası üreten firmanın çalışanlarının namaz kılma sıkıntısında olumlu bir gelişme yaşandı.

Can Bebe markası üreten firmanın çalışanlarının namaz kılma sıkıntısında olumlu bir gelişme yaşandı. Çalışanlarının talebini ve sivil toplum kuruluşlarının çağrılarını dikkate alan Can Bebe markasının sahibi Ontex Türkiye, mescid açma kararı aldığını bildirdi. Mübarek Ramazan ayında böyle bir konu nedeniyle gündeme gelmekten üzüntü duyduklarına yer verilen firma açıklamasında, “Haberiniz vesilesi ile bu durumu tekrar değerlendirdiğimizde her şeye rağmen şirketimizde mescid bulunmasının daha hayırlı olacağına samimiyetle inanıyoruz. Bunun için gerekli hazırlıklara süratle başladık” denildi.

ŞİMDİYE KADAR NEDEN MESCİD AÇMADIK?

Ontex Türkiye, gruba bağla işlerlerinde ve üretim tesislerinde şimdiye kadar mescid olmamasını şu üç gerekçeyle savundu: “Evet mescidimizin olmadığı doğru. Bunun üç temel sebebi var: Birincisi, üretim hatlarımızın sürekli çalışır konumda olması ve çalışanların makine başından ayrılamaması; ikincisi, insanlar arasında kılan-kılmayan diye bir ayrımın olmasını istemememiz; üçüncüsü eskiden beri işyerlerinde mescid olmasının yaygın bir uygulama olmaması. Namazını kılan arkadaşlarımız bu sebeple kaçırdıkları vaktin mümkün olduğunca kazasını kılmaktadırlar.

Başörtülü kadınların çalıştırılmadığı ve namaz kılanların işten atıldığı yönündeki açıklamaların gerçeği yansıtmadığını savunan Ontex Türkiye, şimdiye kadar hiçbir çalışanının başörtülü olduğu veya namaz kılıyor diye işten çıkarılmadığını da savundu. Açıklamada, Ramazan aylarında çalışanlara dönük erzak yardımı yapıldığını ve iftar ile sahur vakitlerine göre özel düzenlemeler yapıldığın bilgisine de yer verildi. (Yeni Akit) 190 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam65
Toplam Ziyaret138556
Hava Durumu
Saat