• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Başörtüsüne Özgürlük Platformu üyeleri dün gerçekleştirdiği eylemlerde, Somali'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti. Özgürlük Platformu üyeleri yasakların son bulması gerektiğine vurgu yaptılar...

 

Akyazı Adalet ve Özgürlük Platformu, 235. basın açıklamasını gerçekleştirdi. Platform adına konuşan Mazlum-Der sözcüsü İrfan Alemdar, Somali ve Etiyopya'daki kuraklığa bağlı olarak yaşanan açlığa dikkat çekti. Müslümana kötü durumda olan insanlara yardım etmenin düştüğünü anlatan Alemdar, “Somali ve Etiyopya'da yaşanmakta olan kuraklığa bağlı olarak açlık ve kıtlık sonucu binlerce insan hayatını kaybetmektedir. Mübarek Ramazan ayında bu bölgedeki insani felakete gözümüzü kapatamayız ve daha fazla insanın açlık yüzünden ölmesini engellemek için elimizden gelen çabayı göstermeliyiz. Bu aynı zamanda bizim insani ve İslami vazifemizdir” dedi.  


Sakarya Adalet Girişimi Başörtüsü Platformu (SAGİR) bu hafta 308. basın açıklamasını yaptı. Basın açıklamasını Diriliş Saati Dergisi'nden Muhammed Emin Duman okudu. Duman açıklamasında Somali'deki açlığa dikkat çekerken, Ramazan'da gösteriş ve israftan kaçınma çağrısı yaptı. Duman açıklamasında Somali, Kenya, Etiyopya ve Cibuti'de yaşanan kuraklıkta 200 binden fazla insanın açlıktan ölmek üzere olduğunu vurgulayarak, son 90 gün içerisinde 5 yaşın altında 29 binden fazla çocuğun hayatını kaybettiğini hatırlattı. Ramazan ayında oruç tutmanın aç kalmak olmadığını nefsi terbiye etmek olduğunu dile getiren Duman, lüks hayatlara, sınırsız harcamalara, hadsiz yeme-içmelere sınırlama getirip; kardeşlerimize, mazlum ve aç-susuz insanlara yardım ulaştırmanın vaktinin geldiğini söyledi. Duman sözlerini şöyle sürdürdü: “Misyoner yardım kuruluşları ve bilhassa Birleşmiş Milletler, kirli emelleri uğruna bölgeye çöreklenmeden önce; bizim olaya el atarak, bölgeye yardımlarımızı ulaştırmamız oldukça elzemdir. Bu çerçevede Malatya Müftüsü Hacı Yusuf Gül'ün çağrısını anlamlı ve isabetli buluyoruz. ‘Zenginlerin zengini davet ettiği, fakir ve yoksulların unutulduğu, gösteriş ve israf sofralarından uzak durulması gerekir.”

YENİ AKİT
183 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret138477
Hava Durumu
Saat