• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Hizbullah, Esad yönetimine çağrıda bulunarak Suriye’de şiddete bir an önce son verilmesi gerektiğini ifade etti.

Suriye’de Esad karşıtı gösteriler devam ederken; Lübnan Hizbullahı, Esad yönetimine çağrı yaparak ülkede şiddete son verilmesini istedi.

Şark'ul Ewsat gazetesinde yer alan habere göre, Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım tarafından yapılan açıklamada, Esad yönetimine açık bir mesaj gönderildi. Şeyh Kasım Suriye’de Esad karşıtı muhalefet ile Baas güçleri arasında meydana gelen kanlı olayların arttığına dikkat çekti.

“HEM ESAD HEM SURİYE İÇİN DAHA İYİ OLUR!”

Kasım, iki taraf arasında görüşmelerin başlaması ve Suriye’de yaşanan can kayıplarına son verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi ve bu adımın Suriye’de hem Esad yönetiminin hem de halkın yararına olacağını dile getirdi.

“DIŞ MÜDAHALE ENGELLENMİŞ OLUR!”

Suriye’ye gerçekleştirilmesi muhtemel dış müdahaleye de dikkat çeken Şeyh Kasım, “Diyalog süreci ve şiddetin durdurulması Suriye’ye olması muhtemel dış müdahalenin de önüne geçecektir.” dedi.

Şeyh Kasım sözlerine şöyle devam etti: “Biz Suriye halkının yanındayız; ancak gergin bir Suriye ortamı istemiyoruz, Hizbullah hareketi olarak Lübnan'da Suriye'deki olaylara müdahil olan herhangi bir platform da istemiyoruz. Bu durum Suriye'de şiddetin artmasına ve ülke istikrarının bozulmasına neden olacaktır.

Suriye ve Lübnan'da yaşananların iki ülkeyi aynı şekilde etkileyeceğinin altını çizen Şeyh Kasım, Suriye'de yaşanan bazı olaylar Lübnan'ı bu ülkede yaşanan kargaşanın içerisine çekmeye çalıştığı uyarısında bulundu.197 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret137965
Hava Durumu
Saat