• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in Savunma Bakanı General Ali Habib'i görevden almasıyla ilgili birbirinden ilginç iddialar ortaya atıldı.

Suriye kaynaklarına göre, Ali Habib rahatsızlığından dolayı görevinden alındı.

Londra merkezli el Şark el Avsat gazetesine göre ise Habib, Hama'da düzenlenen operasyona karşı çıktı ve bu nedenle görevden alındı.

MUHALİF KAYNAKLAR: HABİB ÖLDÜ

Suriyeli muhalif bazı internet siteleri ise Habib'in görevden alınmadığını ancak doğal yollardan hayatını kaybettiğini öne sürdü.

Aynı kaynaklar, ülkede kargaşaya yol açacağından Habib’in ölümünün açıklanmadığını iddia ediyor.

Buna benzer bir başka iddia da İsrailli yayın organlarında ve diğer muhalif sitelerde yer alıyor. Habib'in görevden alındıktan birkaç saat sonra, yani bugün sabah saatlerinde evinde ölü bulunduğu iddia edildi.

İddialara göre, Habib, silahla vurularak öldürüldü.

ARAP BASININDA TARTIŞILIYOR

El Bavaba sitesi, "Habib'in görevden alınması soru işaretleri doğurdu" başlıklı haberinde bu değişikliğin nedenlerini sorguladı.

Sitedeki habere göre, Habib'in Esad'a karşı darbe yapmaya hazırlanan başka bir inanç gruba mensup olması görevden alınmasına neden oldu.

Haberde, New York Times'ın kısa bir süre önce yayımladığı habere gönderme yapılarak, rejimin bazı Alevi üst düzey isimlerinin can güvenliklerini tehdit altında gördükleri için muhalefet saflarına katılmaya hazırlandıkları vurgulandı.

El Bavaba ayrıca, Habib'in mensubu olduğu ailenin Esad ailesinden çok daha geniş olduğunu da ifade etti.201 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret137965
Hava Durumu
Saat