• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Mecdulin Hassune, Ramallah yönetiminin ve Abbas'a bağlı güvenlik güçlerinin tehditlerine boyun eğmedi ve ifade vermeyi reddetti.

İşgal altındaki Batı Yaka'da "Koruyucu Güvenlik" biriminin birkaç gün önce Nablus kentine bağlı Meryen köyünden gazeteci Mecdulin Hassune'yi ifade vermeye çağırması halk arasında büyük öfkeye yol açtı.

İnsan hakları örgütleri ve basın-yayın kuruluşları Filistinli kadın gazetecinin ifade vermeye çağrılmasını basın özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik bir baskı olarak nitelendirdi.

Nablus'ta gazeteciler arasında "haylaz gazeteci" olarak tanınan Mecdulin Hassune, geçen yıl En-Necah Üniversitesi'nin gazetecilik bölümünden üstün dereceyle mezun oldu.

Karşılaşabileceği tehlikelere rağmen Filistin halkının dertlerini ve sıkıntılarını gündeme getirmeyi ve gerçeklere ulaşmayı görev edinen Mecdulin Hassune, gazetecilik hayatında zekasıyla ve cesaretiyle daima ön planda oldu.

Mezuniyetinin ardından bir yıl En-Necah Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak çalışan Mecdulin Hassune'nin iş akdi cesur görüşleri nedeniyle Ramallah yönetiminin gazabından korkan üniversite yönetimi tarafından yenilenmedi.

Mecdulin Hassune'nin gazeteci arkadaşları, Filistinli gazetecinin siyasi tutukluların ailelerinin protesto gösterilerini takip edip gündeme taşıdığı için ifade vermeye çağrıldığını söyledi.

Genç gazeteci, güvenlik birimlerinin tehditlerini ve ifade vermeye çağırmalarını şiddetle reddederek ifade vermeye gitmedi. Bunun üzerine güvenlik güçleri Filistinli gazeteciye baskı yapmak için iki erkek kardeşini gözaltına aldı. Fakat Mecdulin Hassune yine ifade vermeye gitmeyi reddetti ve güvenlik güçleri kardeşlerini serbest bırakmak zorunda kaldı.

(FİEM)143 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam70
Toplam Ziyaret138357
Hava Durumu
Saat