• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye'nin birçok kentinde cuma namazından sonra protesto gösterilerinin düzenlendiği, gösterilerde 10 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye'nin birçok kentinde cuma namazından sonra protesto gösterilerinin düzenlendiği, gösterilerde 10 kişinin öldüğü bildirildi.

El Cezire televizyonu, başkent Şam ve çevresi ile Humus, Dera, Lazkiye, Halep, İdlib ve Kamışli kentlerinde yönetim karşıtı gösterilerin düzenlendiğini, düzenlenen gösterilerde protestoculara ateş açıldığını, Halep, Hama ile Şam'ın Duma ve Haresta banliyölerinde ve Humus'ta toplam 10 kişinin öldüğünü aktardı.

El Arabiya haber kanalına göre, ülkenin Der'a kentinde yaklaşık sekiz bin kişinin Baas rejimi karşıtı gösteri düzenlediği açıklandı.

HAMA'DA CAMİ BASKINI

Hama'nın Şeria semtinde bulunan İmam Camii'nde de Esad karşıtı gösteri başladı. Baas güçleri gösteriyi şiddet kullanarak bastırırken; Reuters haber ajansına göre, kentin farklı yerlerinde gerçekleştirilen gösterilerde iki kişi hayatını kaybetti.

Görgü şahitleri yaklaşık yirmi araçtan oluşan asker ve polis kuvvetleri camiye girerek namaz kılanları gözaltına aldığını açıkladı.

TÜRKİYE SINIRINDA İKİ ÖLÜ

Muhalifler, Baas güçlerinin operasyon düzenlediği Şam'ın banliyösü Sakba ile Türkiye sınırına yakın Han Şeikhon kasabasında açılan ateşte iki kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

Merkezi Londra'da bulunan İnsan Hakları Gözlem kuruluşu ile Yerel Koordinasyon Komitesi söz konusu can kayıplarını doğruladı.

DÜNÜN BİLANÇOSU: 24 ÖLÜ

Suriye'de muhaliflere yönelik dün gerçekleştirilen operasyonlarda en az 24 kişi hayatını kaybetti.

El Cezire haber kanalı Bass güçlerine bağlı birliklerin Hama'dan geri çekildiğini ancak operasyonların Humus kentinde devam ettiğini bildirdi.

El Cezire'ye göre dün Suriye'nin farklı bölgelerinde en az 24 kişi hayatını kaybetti.

(Dünya Bülteni)155 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret138477
Hava Durumu
Saat