• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Fransa'da Müslümanlar ibadetlerini zorlukla yerine getirebiliyor.

Paris'in Kuzey Afrika kökenli Müslümanların yoğun olarak yaşadığı 18'inci bölgesinde cami yetersizliği yüzünden insanlar sokakta ibadet ediyor.

Fransa'nın başkenti Paris'in tek ibadet yeri olan bin kişi kapasiteli Fatih Camii, cuma namazlarında ve Ramazan aylarında ihtiyacı karşılayamıyor.

Cuma günleri bin 500'e yakın kişi caminin çevresindeki sokaklarda namaza duruyor.

Sokakta namaz manzaraları geçen yıllarda da tartışma konusu olmuş, aşırı sağcı Ulusal Cephe partisi lideri Jean Marie Le Pen, Fransa sokaklarında namaz kılmayı "işgalcilik" olarak nitelendirmişti.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı ve Valilik, Fransa İslam Konseyi üyeleriyle toplantı yaparak, başkent Paris'in aynı bölgesinde eski bir itfaiye binasının cami yapılmasına karar vermişti.

Ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen boş itfaiye binası hala camiye dönüştürülemedi. Müslümanlar sokak ortasında park etmiş otomobillerin aralarına serilen halılar üzerinde ibadetlerini yerine getirmeye devam ediyor.

Fatih Camii'nin bulunduğu Polonceau Caddesi, namaz vakitlerinde polis tarafından trafiğe kapatılıyor. (TGRT) 194 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret138447
Hava Durumu
Saat