• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Mısır'daki devrimin elbette daha pek çok yankısı olacak ama bizce şu aralar en ilginci devrik diktatör ile ilgili olarak, Sawt Al Umma gazetesinin, Mübarek'in eski şoförü Eid Kadhr ile yapmış olduğu röportaj.

"Mübarek, Kuran-ı Kerim kıraatı işitmeye tahammül edemez ve sürekli İslam'a küfür ederdi" diyen Mübarek ailesinin özel şoförü Eid Kadhr, Sawt Al Umma gazetesine verdiği röportajda, Mübarek ailesinin özel hayatı ile ilgili detaylar veriyor.

Eid; “Bir seferinde Suzan Mübarek için hava alanına gidiyorduk, radyoyu açmıştım, Kuran okunuyordu, Mübarek arka koltuktan hemen müdahale etti, küfür ederek, “Kuran sadece cenazede okunur” dedi.

Mübarek ailesinin diğer fertleri hakkında da bilgiler veren Eid Kadhr, şunları söylüyor.

"Evet, Mısır'da işler kızıştığında elini ceketine sokup fotoğraf verip, mason biraderlerine “beni kurtarın” anlamına gelecek işareti yapan Mübarek'in bu kadar dar kafalı bir politikacı olmasına şaşırdık doğrusu.

Kendisinin İslam'a karşı almış olduğu tavır zaten uygulamaları ile barizdi ama yönetmeye çalıştığı kendi halkının kültüründen bu kadar nefret etmesinin almış olduğu “masonik kurnazlık” eğitimi ile çelişmesi biraz tuhaf.

Bilemeyiz tabi, ne derece bir masondur kendisi veye öyle midir, değil midir.

Belki Mısır ayaklanmalarının doruğa çıktığı o günlerde, “imdat” istediği anlamında yorumlanan, sağ elini karın hizasında ceketine soktuğu o fotoğrafı da Napolyon'a özendiği için çektirmiş olabilir.

Kendi halkının kültürüne bu kadar yabancı olmak herhalde bir diktatörün en son yapacağı şeydir, Mübarek bunu yapmış, devrildi gitti işte.

Demek ki Mübarek, 18. yüzyıldan itibaren ülkesinin kanını emmeye çalışan İngiliz ve Fransız akıl hocalarından yeterince feyz almamış.

Alsaydı mesela halkın arasına karışmayı iyi becerirdi, özellikle halkın din duygularını istismar ederek.

haricihaber259 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam50
Toplam Ziyaret137967
Hava Durumu
Saat