• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriye İnsan Hakları İzleme Grubu, eylemcilerin teslim olması için ailelerinin rehin alınıp dövüldüğünü ve evlerinin yıkıldığını açıkladı.

Suriye’nin Lazkiye kentine yönelik operasyonun dördüncü gününde ölü sayısı 2 yaşında bir kız çocuğu dahil 34 kişiye yükselirken, Londra merkezli muhalif Suriye İnsan Hakları İzleme Grubu kanları donduran bir rapor yayınladı.

Star gazetesinde yer alan habere göre raporda, Devlet Başkanı Beşar Esad rejiminin, göstericilerin ailelerini topluca cezalandırıldığı öne sürüldü.

Rapora göre, eylemcilerin aile üyeleri rehin alınarak feci şekilde dövülüyor ve bu şekilde aranan eylemci de ailesini kurtarmak için teslim olmaya zorlanıyor. Göstericilerin ailelerine ait evler de yakılırken, bu kişileri saklayanların evleri de aynı akıbete uğruyor. Rejim yanlısı Şebbiha milislerinin, yakmadan önce evlerdeki değerli eşyaları çaldığını iddia eden muhaliflere göre, bu kişilere günlük 40-100 dolar para ödeniyor. Şebbiha milislerinin göstericilere sert müdahale ve tutuklamalarda da askerlere destek verdiği kaydediliyor.

12 Bin Kişi Tutuklandı

Raporda, Mart’tan beri 12 bin kişi tutuklandığı ülkede, tutuklananların kalabalık ve pis koğuşlarda tutulduğu ve bunun, hapishanelerde bulaşıcı hastalıkların yayılmasına yol açtığı belirtildi.

Muhaliflere göre, gösterilere katıldığı tahmin edilen memurların da maaşları farklı bahanelerle ödenmiyor. Gözaltı süresinin memurlar için özellikle üç haftayı aşması sağlanıyor. Böylece izinsiz 3 hafta işe gelmedikleri için memuriyetten çıkarılıyorlar.

TERAVİH GÖSTERİLERİ SÜRÜYOR

Suriye'nin birçok şehrindeki gece gösterileri aralıksız sürüyor.

Esad rejiminin katliamları devam ederken bir yandan her akşam çeşitli şehirlerde teravih namazı sonrası halk gösterileri de devam ediyor. Dünkü saldırılarda en az 25 kişinin öldürüldüğü belirtildi. Lazikiye, Humus ve Halep'te gözaltılar arttı.

 

 


172 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret138555
Hava Durumu
Saat