• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Siyonist işgal güçlerinin 18 Ağustos Perşembe akşamı Gazze Şeridi'nin güneyindeki Rafah'ta direniş liderlerinden birinin evine düzenlediği hava saldırısında altı Filistinli şehit oldu.

Siyonist işgal güçlerinin 18 Ağustos Perşembe akşamı Gazze Şeridi'nin güneyindeki Rafah'ta direniş liderlerinden birinin evine düzenlediği hava saldırısında altı Filistinli şehit oldu.

Filistinli kaynaklar, işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Rafah'ın batısındaki Eş-Şuut mahallesinde Halk Direniş Komiteleri liderlerinden birinin evine füze attığını ve saldırıda altı kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Şehitlerin Rafah'taki Ebu Yusuf En-Neccar Hastanesi'ne kaldırıldığını bildiren kaynaklar, şehitlerden üçünün Halk Direniş Komiteleri liderlerinden olduğunu ve Halk Direniş Komiteleri Genel Sekreteri Ebu Avad En-Niyreb'in de şehitler arasında bulunduğunu açıkladı.

Gazze'deki İlkyardım ve Acil Durumlar Komitesi sözcüsü Ethem Ebu Silmiyye, şehitlerin Siyonist işgal ordusu savaş uçaklarının Gazze Şeridi'nin güneyindeki Rafah kentinde Eş-Şuut mahallesinde bir eve düzenlediği saldırıda hayatını kaybettiklerini bildirdi.

Ebu Silmiyye, Filistin Enformasyon Merkezi'ne yaptığı açıklamada, şehitlerden dördünün vücutları parçalanmış bir halde hastaneye getirildiğini ve şehitler arasında henüz iki yaşını doldurmamış bir çocuğun da olduğunu söyledi.

Ebu Silmiyye şehitlerin isimlerini şu şekilde açıkladı: Kemal Avad En-Niyreb "Ebu Avad" (Halk Komiteleri Genel Sekreteri), Imad Abdülkerim Hammad (En-Nasır Salahuddin Tugayları askeri sorumlusu), Halid Muhammed Şaas ve iki yaşındaki oğlu, Imad Muhammed Nasr ve Halid Selman El-Mısri.

Hamas: "Siyonist İşgalcinin Gazze'ye Olası Saldırısına Karşı Koyacağız"

Hamas, bugün Ummu'r-Raşraş yakınlarında gerçekleştirilen eylemle bir ilgisi olmadığını açıkladı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas), 18 Ağustos Perşembe sabahı Ummu'r-Raşraş (Eilat) yakınlarında gerçekleştirilen eylemle ilişkisi olduğu yönündeki iddiaları yalanladı.

Başta Savaş Bakanı Ehud Barak olmak üzere Siyonist işgal rejimi liderlerinin Gazze Şeridi'ne yönelik tehditleri üzerine Hamas Hareketi tarafından yayınlanan ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride, "Şayet işgal yönetimi Gazze Şeridi'ne saldırmaya niyetliyse, Hamas Filistin halkını, çocukları ve kadınları kahramanca ve her türlü yolla savunanların başında olacaktır" ifadelerine yer verildi.

Hamas Hareketi'nin işgalin sona erdirilmesinin ancak direniş yoluyla olacağına inandığı kaydedilen bildiride, Siyonist işgal rejiminin özellikle mübarek Ramazan ayında Filistin halkını ve kutsal değerlerini hedef alarak milyonlarca Müslümanın duygularını rencide ettiği ve Müslümanların da Siyonist düşman eliyle akan kanları için intikam alma hakları olduğu belirtildi.

Hamas Hareketi, Arap ve İslam ülkelerine, dünyanın özgür insanlarına ve uluslararası topluma seslenerek, Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne yönelik tehditleri karşısında üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini istedi.

Ebu Ubeyde: "Siyonistlerin Saldırısına Güçlü Bir Şekilde Karşılık Vereceğiz"

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Siyonist işgal rejimini Gazze'ye yönelik her hangi bir saldırıya güçlü bir şekilde karşılık vereceğini bildirerek uyardı.

Siyonist Savaş Bakanı Ehud Barak, bu sabah Ummu'r-Raşraş (Eilat) kenti yakınlarında gerçekleştirilen ve yedi Siyonistin ölümüne, beşi ağır yirmi Siyonistin de yaralanmasına neden olan eyleme misilleme olarak Gazze Şeridi'ne saldırı tehdidinde bulunmuştu.

İzzeddin El-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde, Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne yönelik tehditlerinin ardından Quds Press haber ajansına yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Gazze Şeridi'ne yönelik olası bir askeri operasyonu savaş başlangıcı kabul edeceğiz."

Ebu Ubeyde açıklamasında, Gazze Şeridi'ni hedef alacak muhtemel bir saldırıya en güçlü şekilde karşılık vereceklerini bildirdi.

Öte yandan, İslami Direniş Hareketi liderlerinden Dr. Salah El-Berdevil de eylem sonrası yaptığı açıklamada, Hamas Hareketi'nin stratejisinin işgal altındaki topraklar dışında eylem yapmamak olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi'ne konuşan El-Berdevil, Hamas Hareketi'nin ve Filistin halkının Siyonistlerin tehditlerinden korkmadığını belirterek, Siyonist işgal rejiminin Gazze Şeridi'ne olası bir saldırısı durumunda tüm Arap halklarını ayağa kalkmaya davet etti.

FEM 188 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret138553
Hava Durumu
Saat