• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Gözünü kan bürüyen işgal güçlerinin Mısır güçlerine saldırması sonucu 7 Mısır askeri hayatını kaybetti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin bu sabah (19 Ağustos Cuma) Kahire'deki özel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Siyonist işgal güçlerinin saldırısında hayatını kaybeden Mısır askerlerinin sayısı 7'ye yükseldi. Yaralanan Mısır askerlerinin sayısı ise henüz bilinmiyor.

İsminin açıklanmasını istemeyen kaynak, saldırıda hayatını kaybeden subaylardan birinin yarbay rütbesinde olduğunu ve bu nedenle üst düzey bir askeri yetkilinin yıldırım güçlerinden bir tugayın başında Sina'ya gittiğini bildirdi.

Siyonist Elçi Mısır'dan Kovulsun!

Filistin Enformasyon Merkezi'nin Kahire'deki muhabiri, Cuma namazından sonra Siyonist işgal rejimi büyükelçisinin ülkeden kovulması talebiyle büyük bir gösteri düzenleneceğini söyledi.

Mısır devrimi gençleri, gösterinin en az bir milyon kişinin katılacağı dev bir gösteri olması için çağrıda bulundu.

Mısır resmi kaynakları, dün akşam (18 Ağustos Perşembe) Siyonist işgal ordusuna ait savaş uçaklarının Filistin-Mısır sınırına attığı füzeyle üç Mısır askerinin şehit olduğunu duyurmuştu.

Mısır resmi haber ajansı, askeri bir kaynağa dayanarak verdiği haberde olayın Gazze Şeridi'ne açılan Rafah Sınır Kapısı yakınlarında gerçekleştiğini bildirdi.

Mısır haber ajansı söz konusu kaynağın "Siyonist savaş uçağı sınırın diğer tarafından sızanları kovalıyordu. Rafah'a kadar geldi ve ateş açtı. Ateş açılan yerde Mısır güvenlik güçlerinden birçok kişi vardı" dediğini aktardı.

Bu arada Kuzey Sina Valisi Tuğgeneral Abdülvahhab Mebruk, Siyonist işgal yönetiminin Gazze Şeridi'nden grupların Sina'ya geçtiği ve Sina'dan da işgal altındaki topraklara sızarak Eilat'taki eylemi gerçekleştirdikleri yönündeki iddiasını yalanladı.

Mısır güvenlik güçlerinin Sina Yarımadası'nda yürüttüğü operasyonlar nedeniyle sınırdan sızmanın imkansız olduğunu ifade eden Mebruk, Mısır sınır muhafızlarının Gazze Şeridi sınırı boyunca sınır güvenliğini sıkı bir şekilde kontrol ettiğini söyledi.

Valilik görevine atanmadan önce sınır kuvvetleri komutanlığı görevinde bulunan Mebruk, sınır güvenliğinin devrimden etkilenmediğini ve Rafah'tan Taba'ya kadar yoğun güvenlik önlemlerinin olduğunu belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi

katledilen-misirli-askerler.jpg224 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret137965
Hava Durumu
Saat