• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Suriyeli âlim Usame Rıfai, bugün Suriye’de verdiği hutbede gösterilerde şehit olan ve tutuklananların ailelerine sahip çıkma çağrısında bulundu.

Suriye’nin Kefersûsa bölgesindeki Rıfaî Camii’nde bugün Cuma hutbesi veren Şeyh Usame Rıfai, ilk kez gösterilerde katledilenlerin şehit olduğunu ilan etti.

Hapishanelerde tutuklu bulunan insanların masum olduğunu da açıktan söyleyen Rıfai,  Suriyeli zengin-fakir tüm Müslümanların yardımlaşma ve bereket ayı olan Ramazan’da yakınlarında bulunan şehit ve tutuklu ailelerine yardım etmeleri gerektiğini söyledi.

Ümmet olarak Allah’ın huzuruna çıktığımızda hesaba çekileceğimizi hatırlatan Rıfai, yaşananlara kayıtsız kalmanın büyük bir vebal olacağını sözlerine ekledi.

“Şehit ve tutuklu çocuklarını bayramdan önce kendi çocuklarınızla beraber çarsıya götürün ve onları da kendi çocuklarınız gibi giydirin.” diyen Rıfai, bu sözleriyle ilk kez açıktan göstericilerin masum olduğunu söyleyen âlim olma özelliğini taşıyor.

Esed rejimi tarafından katledilen insanlara ‘şehitlerimiz’ diyen Rıfai, Suriye içinden ya da dışından tüm Müslümanların şehit ailelerine kol kanat germesi gerektiğinin altını ısrarla çizerek hutbesine son verdi. 

M. Hamidullah Güvel / Haksöz-Haber190 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret137965
Hava Durumu
Saat