• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Libya'da muhalifler tarafından karargahına girilen Muammer Kaddafi'den açıklama geldi.

Kaddafi: Karargahtan çekilmemiz taktiksel bir hamleydi. Karargah zaten NATO saldırısında yerle bir olmuştu. Kaddafi Türkiye saati ile saat 02.19 sıralarında halka seslendi. Kaddafi asla pes etmeyeceğini ifade etti. Kaddafi, "Saldırılar karşısında ya zafer ya ölüm" açıklaması yaptı.

TRABLUS'TA ZAFER BİNGAZİ'DE SEVİNÇ

Libya'da muhaliflerin başkent Trablus'un büyük bölümünü ele geçirmelerinin ve Bab-el Aziz'e girmelerinin ardından Bingazi'de vatandaşlar sokaklarda sevinç gösterileri düzenliyor.

Ramazan ayı dolayısıyla gündüz saatlerinde evlerinden pek çıkmayan Bingazililer, iftar saatinin yaklaşmasıyla birlikte Tahrir Meydanı'nı dolduruyor.

Bazı vatandaşlar oruçlarını meydanda açarken iftarını evlerinde yapanlar da teravih için meydanda hazırlanan mekana geliyor. Kadınlar da kendileri için hazırlanan özel bölmede namazlarını kılıyor.

Namazın ardından muhaliflerin Trablus'ta elde ettiği başarılar ve Muammer Kaddafi'nin Bab-El Aziz'e girmeleri dolayısıyla araçlarıyla konvoy oluşturan vatandaşlar, özgürlük sloganları attı.

Kazanılan başarıları silahlarla ve havai fişeklerle kutlayan Bingazililerin, çocuklarını da ellerine Libya bayrakları vererek sevinç gösterilerine getirdiği görüldü.

Meydanda teravih namazının ardından gazetecilere konuşan Najah Bodegaga isimli kadın, bugünün farklı bir gün olduğunu belirterek, "Bu bir rüyanın gerçekleşmesi gibi. Bab-el Aziz bizim için yıkılmaz bir yerdi. Ama bizim cesur devrimcilerimiz buraya gimeyi başardı" dedi.

Gazetecilere açıklama yapan askerler ise Libya'nın bugünden itibaren daha aydınlık bir ülke olacağını kaydederek, Libya'nın köklerinin ortaya çıktığını vurguladılar.

Sahil kenarında bekleyen tankların üzerinde poz veren çocuklar da zafer işaretleri ve Libya Geçiş Konseyi bayraklarıyla kutlamalara katıldılar.

Bingazi'de otomatik silahlarla yapılan kutlamalar gece boyunca devam etti.

Anadolu Ajansı228 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret138447
Hava Durumu
Saat