• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İmkander Başkanı Murat Özer, Çeçenistan’daki işbirlikçi Kadirov yönetimini meşrulaştırma çabalarına Müslümanların sessiz kalmamasını istedi.

Basın açıklamasının tam metni:

Rusya’nın Kafkasya’daki işgalini ve İşbirlikçi Kadirov Yönetimini Meşrulaştırma Çabalarına Karşı Sessiz Kalmayacağız!

Başta Çeçenistan olmak üzere tüm Kuzey Kafkasya’yı işgali altında tutan Rusya’nın propaganda savaşında ikinci perde aralanmış bulunmaktadır. Daha önce, Çeçenistan’da Rus yanlısı işbirlikçi Kadirov tarafından, Putin imzalı özel davetiyelerle Türkiye’den işgal altındaki Çeçenistan’a bir ziyaret düzenlenmişti. Bazı muhafazakar-İslami yayın organlarında yazılar yazan kişiler ve çeşitli STK başkanlarının da katıldığı bu ziyaret programı başta derneğimiz olmak üzere çeşitli İslami Kurum ve dernekler  tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Ne yazık ki bu ziyaret sonrasında, özel uçaklar, limuzinli servisler ve beş yıldızlı otellerde ağırlanmalar karşılığında Rus işgalini masum gösteren yazılar kaleme alınmıştı.

Şimdi, Rus destekli Ramzan Kadirov yönetimi tarafından ikinci bir propaganda ve dezenformasyon çalışmasıyla daha karşı karşıyayız. Rus Hükümeti tarafından tahsis edilen iki uçakla, Kadirov tarafından yaptırılan camiyi açma bahanesiyle, çoğunluğunu iş adamlarının oluşturduğu, gazeteci-yazar, belediye başkanı ve akademisyenlerden müteşekkil bir grup, Çeçenistan’a götürülmüşlerdir.

Çeçenistan’da işgalin ortadan kalktığı, ülkenin müreffeh ve insanlarının mutlu olduğu yalanına inandırılmaya çalışılan heyet, eğer akıl ve vicdan sahibiyse, nasıl bir ihanet senaryosunun figuranı durumuna düşürüldüğünü anlamış olmalıdır. Eğer bu yalana inanmışlarsa, kendilerini Çeçenistan’a ilk indiklerinde havaalanında karşılayan devasa boyuttaki Vladimir Putin ve Medvedev portrelerini görmemiş olmalıdırlar.

Semalarında Rus bayrağı dalgalanmasın diye binlerce şehid verdiğimiz Gazi Grozni’mizin sokaklarındaki Rusya Bayraklarını da görmemiş olmalıdırlar. Çeçenistan’ın tüm yer altı zenginliklerini ve petrolünü sömüren ve geri kalan az bir miktarı da işbirlikçisi Kadirov’un kişisel ihtiyaçları ve sapkınlığıyla meşhur olmuş kirli zevklerine harcasın diye Çeçenistan’da bırakan işgalcilerin meş’um yüzlerini görmek için daha başka hangi kanıt aranmaktadır.

Çeçenistan’ın mücahid devlet başkanı Şehid Abdülhalim Sadullayev’in mübarek naşını kamyon arkasına bağlayıp, yerlerde sürükleyen ve ayaklarıyla tekmeleyen Ramzan Kadirov isimli düşük seviyeli bir hainin masasında iftar eden, O’nun Çeçen halkından çaldığı paralarla yaptırdığı Dırar Mescidi’ni törenle açan kişiler, hem tarih önünde, hem de 250 bin şehidimizin aziz hatırası önünde mes’uldürler.

Bu kişiler yaptıkları bu hatadan dolayı, derhal Türkiye halkından ve İslam Ümmetinden özür dilemeli,  af ve mağfiret kapılarının açık olduğu bu mübarek Ramazan Ayında tövbe etmelidirler. Aksi takdirde Kafkasyalı mücahidlerin ve şehidlerin emanetleri olan hanımları, yetimleri ve çocuklarıyla ilgilenmeyi ibadi bir görev telakki eden İMKANDER camiası olarak, bu ihanetin peşini bırakmayacağımızı, her platformda bu kişileri ve ihanetlerini ifşa edeceğimizi ilan ediyoruz.

Kahrolsun İşgalci Rus Emperyalizmi!

Yaşasın Bağımsız İslami Kafkasya!

Murat ÖZER

İMKANDER Genel Başkanı 252 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam66
Toplam Ziyaret138557
Hava Durumu
Saat