• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

ABD'de hazırlanan bir rapora göre, 11 Eylül saldırılarından buyana ülkede Müslüman karşıtlığının arttırılması için 42 milyon dolar harcama yapılmış

11 Eylül 2001 saldırılarının 10. yıldönümüne yaklaşılırken; Amerika'da saldırılar ve sonrası süreç ile ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıkıyor.

Amerika'da hazırlanan ve sonuçlanması altı ay süren bir rapora göre, ABD'de bulunan altı kuruluş Müslüman karşıtı düşüncelerin yaygınlaşması için milyonlarca dolar para harcamış.

Amerikan İlerleme Merkezi (Center for American Progress ) tarafından hazırlanan raporda, altı kuruluşun son on yılda Müslüman karşıtı düşüncelerin yaygınlaşması için 42 milyon dolar para harcadığını ortaya çıkardı.

Raporun hazırlanmasına katkıda bulunan Wejehat Ali, Eli Clifton, Matt Duss, Lee Fang ve Scott Keyes ABD'de İslam karşıtlığının doğuşu ile ilgili derin bağlantıların ortaya çıktığını dile getirdi.

Hazırlanan raporda, İslam karşıtı düşüncelerin ABD'de yaygınlaşmasına ön ayak olan kuruluşlar ve harcadıkları meblağlar da söyle sıralanıyor:

Donors Capital Fund:                                         $20,768,600

Richard Scaifefoundations:                              $7,875,000

Lynde and HarryBradley Foundation:            $5,370,000

Russell Berrie Foundation:                                $2,818,229

Fairbook Foundation:                                          $1,498,450

Newton and Rochelle Becker foundations:    $1,136,000


TOPLAM: $42,575,295

Raporda toplanan bu paraların ise beş uzman ve bilim adamı tarafından piyasaya İslam karşıtı propaganda yapı9lması amacıyla servis edildiği ortaya çıktı.

Paranın özellikle ABD'de bulunan muhafazakar kuruluşlar üzerinden kullanılması da dikkat çeken ayrıntılar arasında.

Beş sene evvel, özellikle muhafazakar kuruluşlar üzerinden yapılan çalışmada Obama'ya baskı yapılarak camilerin ‘radikal İslam'ın yaygınlaştırıldığı' bir merkez olduğuna ikna etmek için yoğun çaba göstermişlerdi.

Propaganda faaliyetlerinde ise medya sektöründen, bilim adamlarına, politikacılardan iş adamalarına kadar geniş bir yelpazenin olması da dikkat çekiyor.178 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret137965
Hava Durumu
Saat