• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Eski bir Kur'an Kursu Öğretmeni ve alanında oldukca başarılı olan, herkesin takdirini kazanan Sema Maraşlı Hanımefendi'yi Milliyet, Vatan, Hürriyet ve Sözde muhafazakar olan Rotahaber gibi gazete ve haber siteleri linç etmeye kalktı.

Milliyet, Vatan, Hürriyet gibi gazeteler Yazar Sema Maraşlı'nın kadınlara yönelik "dizilerdekiler gibi olmayın" şeklindeki tavsiyesini "skandal", "kadınları çileden çıkaracak sözler" diye aktardılar.

Vatan "Yazar Maraşlı'dan skandal sözler" ve "Kadınlara öyle bir öneride bulundu ki..." başlığını kullanırken, Milliyet, "Yazar Maraşlı'nın sözleri kadınları çileden çıkaracak", "Kadınlara öyle bir akıl verdi ki..." diye manşet attı.

Peki Maraşlı'nın sözleri neydi?

Yazar Maraşlı, kadınlara "dizidekiler gibi olmayın" tavsiyesinde bulunuyor.

Küçükçekmece Belediyesi geçtiğimiz günlerde tartışılacak bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yazar Sema Maraşlı, belediyenin davetiyle ilçede yaşayan kadınlarla evlilik ve kadın erkek ilişkileri hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.

“Kadınlar, okuyan kız çocuklarını bile elinde mesleğin olsun, kendine güven, eşine muhtaç olma diye yönlendiriyor. Bu bilinçle yetişen kızların ileride evlilikleri yürümüyor. Evliliklerin psikolojiden ziyade inançla yürütülmesi gerekir” dedi.
Sema Maraşlı'nın geçtiğimiz Cuma günü Cennet Kültür ve Sanat Merkezi'nde “Mutlu Bir Evlilik Emek İster” konulu söyleşide yaptığı konuşmadan bazı bölümler şöyle:

Kadın erkekleşmemeli

“Evlilik üzerinde medyanın oyunlarına dikkat etmek gerekir. Kadınlar eğer duygusal bir boşluktaysa ve çok fazla dizi izliyorsa, o dizideki aşklardan ve kadın üstünlüğünden etkileniyorlar. Dizilerdeki kadınlar çok erkeksi, dediğim dedik, akıllı ve kendini beğenmiş. Bu izlenimler, kadınları yanlış yönlendiriyor. Bu noktada kadınlarda erkekleşme başlıyor. Kadınlar hiçbir zaman edasını kaybetmemelidir. Hz. Muhammed, erkekleşen kadınlara, kadınlaşan erkeklere lanet etmiştir. Allah'ın kurduğu sistemde her şey zıttıyla vardır.”

Erkek ve kadın doğuştan farklı yaratılmıştır

“Erkek ve kadın doğuştan farklı yaratılmıştır. Allah kadınları şefkatli ve teslimiyetçi yaratmıştır. Erkekler ise güç, iddia ve başarı üzerine yaratılmıştır. Erkeğin hayata bakışı serttir. Kadınlarsa duygusaldır. Zaten normal olan erkeğin kadın gibi olmamasıdır.”

“Kadınlar, okuyan kız çocuklarını bile elinde mesleğin olsun, kendine güven, eşine muhtaç olma diye yönlendiriyor. Bu bilinçle yetişen kızların ileride evlilikleri yürümüyor. Evliliklerin psikolojiden ziyade inançla yürütülmesi gerekir. Bu noktada, kadınlar erkeklerin üstünlüğünü kabul etsin. Kuran-ı Kerim'de de evin reisi erkek olduğu bildirilir. Kadından otorite olmaz.”204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret146974
Hava Durumu
Saat