• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye'nin Arap ve İslam ülkeleri turu siyasi ablukayı kırdığını belirtti.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü Dr. Sami Ebu Zuhri, Filistin hükümeti başbakanı İsmail Heniyye'nin Arap ve İslam ülkeleri turunun Gazze Şeridi'ne uygulanan siyasi ablukayı kırdığını, Arap Baharı'nın ve bölgede yaşanan devrimlerin bir meyvesi olduğunu söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (11 Ocak Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne de ulaşan bildiride, Heniyye'nin ziyaretlerinin bölgedeki çeşitli taraflarla ve halklarla ilişkilerde dönüm noktası teşkil ettiğini belirtti.

Hamas sözcüsü, Filistin Başbakanı İsmail Heniyye'nin ziyaret ettiği ülkelerde resmi ve sivil düzeyde coşkuyla karşılanmasını Hamas Hareketi olarak takdir ettiklerini kaydederek, Heniyye'yi sağ-salim Gazze Şeridi'ne dönüşü dolayısıyla kutladı.

Filistin Başbakanı İsmail Heniyye, Arap ve İslam ülkelerini kapsayan yurt dışı gezilerini tamamlayarak dün akşam Gazze Şeridi'ne döndü.

Heniyye, Rafah Kapısı'nın Filistin tarafına geçtikten sonra yaptığı açıklamada, Mısır, Sudan, Türkiye ve Tunus'a yaptığı ziyaretlerin her açıdan başarılı olduğunu ve Gazze'ye uygulanan siyasi ablukanın kırıldığını söyledi.

FİEM205 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret146971
Hava Durumu
Saat