• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Üyelik Girişi
TAKVİM

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel, 1996 yılında bir Fransız şirketi vesilesiyle tüm Lübnanlıların parmak izlerinin ve kişisel bilgilerinin Mossad'ın eline geçtiğini açıkladı.

Lübnan’da yayımlanan es-Sefir gazetesine demeç veren Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel, bir Fransız şirketinin aracılığıyla tüm Lübnan halkının parmak izlerinin ve kişisel bilgilerinin İsrail istihbarat servisi Mossad’ın eline geçtiğini söyledi.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel, eski İçişleri Bakanı Mişel el-Mur’un Lübnan halkı için çıkarılacak hüviyet cüzdanlarının hazırlanması için bir Fransız Sagem şirketiyle anlaşma yaptığını, Fransız şirketinin de Lübnanlıların on parmağının izini, fotoğraflarını ve kişisel bilgilerini elde ettiğini söyledi.

Şirketle yapılan anlaşmanın bu bilgilerin Lübnan hükümetinde kalmasını öngördüğünü; ancak anlaşmanın feshedilmesi üzerine Lübnan halkına ait bu kişisel bilgilerin Fransız şirketinde kaldığını belirten Bakan Şerbel, elektronik ve bilişim teknolojileri ürünleri de üreten Sagem şirketinin silah ve elektronik ürünler üreten İsrailli Elbit firmasıyla ortaklık kurduğunu ve Lübnanlılara ait tüm bu kişisel bilgileri Elbit firmasına verdiğini söyledi.

Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel, Fransız ve İsrail firmalarının nasıl ortaklık kurdukları konusunda bilgisinin olmadığını; ancak bu meselenin ispat edilmesi durumunda başbakanın Lübnan’ın ulusal çıkarları doğrultusunda gerekli girişimleri başlatması gerektiğini söyledi.

Hizbullah’ın hükümetteki bakanlarından Muhammed Funeyş ve Hüseyin Hac Hasan, bu meseleyi bakanlar kurulu toplantısının gündemine getireceklerini açıkladı.254 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret146974
Hava Durumu
Saat